میان وعده‌های خوب کدامند ؟

مصرف میان‌وعده اشتباه نیست البته به شرطی که در انتخاب آن دقت شود. میان‌وعده‌ها باعث تامین گلوسید و پروتئین مورد نیاز در بین روز می‌شود.

میان وعده‌های خوب کدامند ؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ؛ انتخاب میان‌وعده مناسب، بهترین روش برای داشتن تغذیه سالم و جلوگیری از پرخوری در وعده‌های اصلی است. البته بهتر است میان‌وعده‌های عصر بسیار سبک باشد چون فعالیت بدن کمتر می‌شود و به انرژی زیادی نیاز ندارد. با ما باشید تا چند ایده خوب برای انتخاب میان‌وعده مناسب را در اختیارتان بگذاریم.

ماست

پا در هر فروشگاهی که بگذارید انواع ماست‌ها در قفسه‌ها ردیف شده‌اند. ماست هم انتخاب خوبی است چون هم گلوسید دارد و هم پروتئین. توصیه می‌کنیم تا حد ممکن از ماست یونانی استفاده کنید. این نوع ماست پروتئین بیشتری دارد و میزان چربی آن 0 درصد است.

ترکیب آجیل و میوه‌های خشک

ترکیب مغزها و میوه‌های خشک یعنی ترکیب گلوسید و پروتئین. این میان‌وعده سالم تامین‌کننده انرژی بدن است و شما از خوردن آن لذت خواهید برد. هر کدام از میوه‌های خشکی که بیشتر می‌پسندید را انتخاب کرده و با آجیل‌های مورد نظرتان مخلوط کنید. توصیه می‌کنیم از مغزهای خام و غیرشور استفاده کنید. توجه داشته باشید که یک مشت کوچک از این میان‌وعده برایتان کافی است. در غیر این صورت کالری زیادی وارد بدنتان خواهد شد.

کمپوت یا سالاد میوه

اگر مصرف میوه کامل برایتان تکراری شده و می‌خواهید تنوع ایجاد کنید می‌توانید هرازگاهی از کمپوت نیز استفاده کنید. توصیه می‌کنیم سالاد میوه درست کنید. خیلی ساده است میوه‌های مورد نظرتان را خرد کرده و مخلوط کنید. در نهایت یک مشت کوچک آجیل هم به آن اضافه کرده و با خانواده محترم میل کنید.

سبزیجات و پنیر

سالاد سبزیجات همیشه بهترین گزینه است. سبزیجات مورد نظر را خرد کرده و به اشکال مختلفی در بیاورید تا فرزندتان هم به خوردنش علاقه نشان دهد. اگر نمی‌توانید او را راضی کنید مثلا یک لقمه نان و پنیر و گوجه بخورد کمی خلاق باشید. خیار، گوجه‌های خردشده به همراه تکه‌های نان و پنیر را داخل سیخ‌های چوبی بکنید و دستش بدهید.

مافین‌های خانگی

آشپزی و شیرینی‌پزی در خانه شاه‌کلید تغذیه سالم است. کیک‌ها و مافین‌های آماده را فراموش کنید. خودتان دست به کار شوید و مافین درست کنید. مافین‌های بزرگ بیرون معمولا 500 کالری بیشتر دارد. همین جمعه دستور تهیه یک مافین خوشمزه را از کتاب‌های آشپزی یا اینترنت درآورید و دست به کار شوید. مافین‌های خانگی هم سالم‌تر هستند و هم خوشمزه‌تر.

غلات صبحانه

غلات آماده طرفداران زیادی دارد. خیلی‌ها یک پیاله غلات را بدون اضافه کردن شیر میل می‌کنند. چون زیر دندان صدا می‌دهد و خوشایند است. توصیه می‌کنیم یک لیوان شیر یا یک تکه پنیر هم به غلاتتان اضافه کنید تا همان قانون گلوسید- پروتئین رعایت شود. موقع خرید روی بسته‌بندی را بخوانید و محصولاتی را خریداری کنید که حاوی کمتر از 10 گرم قند بوده و فیبرهای غذایی بیشتری داشته باشند.توجه داشته باشید که پفک، کیک، کلوچه، چیپس، انواع آب‌میوه‌های صنعتی، شکلات‌های شیری، آب نبات و غیره انتخاب‌های خوبی نیستند.

میوه‌ها

همه میوه‌ها انتخاب‌های فوق‌العاده‌ای به عنوان میان‌وعده هستند. برای اینکه قانون گلوسید-پروتئین رعایت شود بهتر است به همراه میوه‌تان یک مشت آجیل یا 50 گرم پنیر هم میل کنید.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب