رشد چشمگیر ایران در پیوند سلول‌های بنیادی

رییس مرکز طبی کودکان گفت: دومین پیوند سلول‌های بنیادی (مغز و استخوان) در مرکز طبی کودکان با موفقیت انجام شده است.رضا شروین بدو رییس مرکز طبی کودکان در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به پیوند سلول های بنیادی گفت: بخش پیوند سلول های بنیادی در اصل پیوند مغز و استخوان و سلول های بنیادی است که در مرکز طبی کودکان بهره برداری شده است.

رییس مرکز طبی کودکان با اشاره به اولین پیوند در این مرکز اظهار داشت: اولین پیوند سرپایی سلول های بنیادی شهریور ماه ۹۵ به صورت آلوژن بر روی یک بیمار ۵ ساله دچار نقص ایمنی نادر با موفقیت انجام شد.

رییس مرکز طبی کودکان بیان کرد: دومین پیوند سلول های بنیادی مربوط به پیوند مغز و استخوان است که با موفقیت و نتیجه مثبت انجام شده است.

وی با اشاره به نیاز بعضی بیماران به این پیوند بیان کرد: بیماری متعددخونی همچون سرطان خون و بعضی از اختلالات مغز و اعصاب ممکن است به تزریق سلول های بنیادی و یا درمان با این سلول ها نیاز داشته باشند.

رییس مرکز طبی کودکان بیان کرد: پیوند سلول های بنیادی و یا مغز و استخوان از ۵ ماهگی در کودکانی که دچار نقص ایمنی بدن هستند بروز می کند.

بدو با بیان اینکه بیماران این مرکز از اکثر نقاط کشور به این مرکز ارجاع می شوند، افزود: بیماران نیازمند به پیوند سلول هلی بنیادی و یا مغز و استخوان در درمانگاه بعد از تشخیص فوق تخصص خون جهت انجام مراحل پیوند به این مرکز انتقال داده می شوند.

وی به مراحل پیوند اشاره کرد و اذعان داشت: همخوانی پیوند، بررسی اطلاعات بیمار و اهدا کننده و تعیین نوع پیوند از مراحل پیوند سلول های بنیادی و یا مغز و استخوان است که بعد از آن بیمار جهت دریافت پیوند در مرکز طبی کودکان بستری می شود.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب