سرطان، بحران خاموش جامعه بشری

عضو هیئت مدیره انجمن علمی سرطان ایران گفت: سازمان بهداشت جهانی سرطان را بحران خاموش جامعه بشری خوانده زیرا امروز رشد فزاینده ای به ویژه در کشورهای توسعه یافته دارد.

سرطان، بحران خاموش جامعه بشریفرهاد سمیعی عضو هیئت مدیره انجمن علمی سرطان ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد: سرطان یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در کشورهای مختلف است که متاسفانه امروزه روند صعودی ابتلا به آن در تمام سنین مشاهده می شود. 

وی آلودگی های آب، هوا و غذا را از جمله علل تشدید کننده بروز سرطان برشمرد و افزود: سرطان که از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان بحران خاموش جامعه بشری معرفی شده هزینه‌های درمانی زیادی را بر نظام های سلامت، دولت و خانواده تحمیل کرده است. 

عضو هیئت مدیره انجمن علمی سرطان ایران با اشاره به تدوین برنامه جامع کنترل سرطان ادامه داد: با توجه به افزایش فزاینده سرطان در تمام کشورهای جهان و به ویژه کشورهای توسعه یافته، سازمان ملل تمام کشورهای عضو را موظف کرده تا با تنظیم این برنامه به تمام زوایای این بیماری توجه کنند. 

وی پیشگیری، تشخیص، درمان و طب تسکینی موثر در سرطان را از ابعاد متفاوت این بیماری خواند و تصریح کرد: اساتید و مسئولین ایرانی هم مانند سایر کشورهای جهان با تلاش در ساماندهی اقدامات پیشگیرانه و سایر ابعاد بیماری سرطان، سعی دارند در راستای برخورد صحیح با این معضل گام بردارد. 

سمیعی یادآور شد: انجمن علمی سرطان ایران برای ارتقای امور آموزشی، پژوهشی و درمانی این بیماری زندگی ماشینی و همچنین کمک به پیشبرد برنامه جامع سرطان، برنامه های علمی متعددی از جمله برگزاری اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا را در دست اجرا دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب