رونمایی از خانه‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

در جریان برگزاری نمایشگاه CEATEC ۲۰۱۶ شرکت پاناسونیک نمونه‌ای آزمایشی از یک خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا را با امکانات خارق‌العاده در معرض دید علاقه‌مندان قرار داد.

رونمایی از خانه‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

در جریان برگزاری نمایشگاه CEATEC ۲۰۱۶‌ شرکت پاناسونیک نمونه‌ای آزمایشی از یک خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا را با امکانات خارق‌العاده در معرض دید علاقه‌مندان قرار داد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از مهر، در این خانه تمامی لوازم منزل از طریق اتصال به اینترنت و شبکه‌های اطلاع‌رسانی وظایف محوله را انجام می‌دهند.

قفسه‌های آشپزخانه این خانه هوشمند مجهز به نمایشگرهای شفاف برای نمایش دقیق محتویات است. این نمایشگرها قابل تبدیل به تلویزیون‌های فوق دقیق هستند.

یکی دیگر از امکانات این خانه هوشمند ابزار آشپزی خاصی موسوم به Flat Cooker است که در قالب آن غذای افراد روی همان میز شام و در داخل بشقاب هر فرد طبخ و آماده می‌شود. به محض آن که سرپوش فلزی بشقاب‌های یاد شده با میز تماس پیدا کند، محتویات آن شروع به گرم شدن می‌کند ولی خود بشقاب داغ نمی‌شود و دمای آن در حد دمای محیط اتاق باقی می‌ماند تا اعضای خانه بتوانند بلافاصله شروع به خوردن غذای طبخ شده کنند.

همین فناوری خنک نگه داشته شدن نوشیدنی‌ها را در زمانی که آنها در کابینت یا روی میز قرار گرفته‌اند را ممکن می‌کند و بنابراین هر غذا یا نوشیدنی همیشه دمای مطلوب خود را برای خوردن حفظ خواهد کرد. شیشه‌های هوشمند این خانه‌ها می‌توانند دما و رطوبت هر بخش را به میزان درخواستی حفظ کنند.

گفتنی است ارزش بازار خانه‌های هوشمند در سال‌های آینده دو برابر شده و از ۴۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۱۲۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد.

در این خانه‌ها از یخچال‌ها و ماشین‌های لباسشویی ویژه‌ای که خود قادر به ارسال اطلاعات به افراد هستند نیز استفاده می‌شود. ماشین‌های لباسشویی مذکور در صورت اتمام مواد شوینده خود خرید آنها را سفارش می‌دهند و یخچال‌ها هم می‌توانند در زمان خرید افراد در بازار صورت وضعیتی از محتوایشان ارائه دهند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب