تبلت‌ها کودکان را آرام می‌کنند!

نتایج تحقیقات تازه نشان می‌دهد برخلاف اعتقادات قبلی پزشکان که هرگونه استفاده از تکنولوژی و صفحه‌نمایش را برای کودکان ممنوع می‌کردند، این وسایل برای آنها مفید هم هستند.نتایج تحقیقات تازه نشان می‌دهد برخلاف اعتقادات قبلی پزشکان که هرگونه استفاده از تکنولوژی و صفحه‌نمایش را برای کودکان ممنوع می‌کردند، این وسایل برای آنها مفید هم هستند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به‌نقل از NPR، سال‌هاست و در واقع از سال 1999 که نخستین گجت‌های با صفحه نمایش بزرگ به بازار آمدند، متخصصان اطفال درباره استفاده از این وسایل توسط کودکان یا تماشای صفحه آنها هشدار داده‌اند اما این عقیده با محدودیت و ابطال روبه‌رو شده است.

نتایج تحقیقاتی در آکادمی طب اطفال آمریکا نشان می‌دهد استفاده از نمایشگرها در مقابل کودکان کم‌تر از دو سال نیز می‌تواند مفید باشد. در این تحقیق مشخص شد برخی از برنامه‌های با کیفیت بالا می‌تواند موجب آرامش بصری کودکان 18 ماه به بالا شود.

در این تحقیق همچنین استفاده از ویدئوچت‌ها برای کودکان کم‌تر از دو سال را هم مجاز دانسته‌اند. محققان متوجه شدند که کودکان دو تا پنج سال در صورتی که حداکثر روزانه یک‌ ساعت از برنامه‌های آموزشی و ارتباط خاصی که با کیفیت بالا تهیه شده‌اند استفاده کنند، توانایی‌های زبان‌آموزی آنها افزایش می‌یابد و در استفاده از وسایل تکنولوژی در آینده مشکل کم‌تری خواهند داشت.

البته مرکز تحقیقات طب اطفال آمریکا تأکید کرده است که استفاده از گجت‌ها و تبلت‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که موجب کاهش فعالیت‌های بدنی کودکان شود و به‌هیچ وجه استفاده مدام از آنها توصیه نمی‌شود.

آکادمی تحقیقات طب اطفال آمریکا در پایان اعلامیه خود گفته است دنیای ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی به سرعت و شدت در حال تغییر است و نیازهای آموزشی کودکان نیز با این تغییرات دچار دگرگونی شده‌اند اما باید در اعمال این تغییرات دقت لازم درنظر گرفته شود.