خواب عامل مهمی در پرورش اندام

افرادی که برای پرورش اندام و آمادگی جسمانی ورزش می‌کنند باید دقت داشته باشند که خوابیدن به اندازه ورزش کردن بر بدن آنها تاثیرگذار است و حتی می‌توان گفت که استراحت و خوابیدن مهم‌تر است.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از سایت MNT، خوابیدن به اندازه ورزش کردن در تناسب اندام موثر است. یک متخصص ورزش در این باره می‌گوید : فکر می‌کنم افرادی که ورزش می‌کنند اهمیت خوابیدن را نمی دانند. در صورتی که در طول روز تنها پنج تا شش ساعت خوابیده‌اید و یک ساعت وقت اضافه دارید، خواب را به جای ورزشی انتخاب کنید. کمبود خواب بر انرژی بدن تاثیرگذار است. کمبود خواب بر هورمون‌های بدن و کارایی شناختی تاثیر می‌گذارد و تغذیه را نیز به هم می‌زند. ورزش شدیدتر و تغذیه بهتر نمی‌توانند هیچ کدام جایگزین کمبود خواب شوند.

یک فرد عادی به صورت متوسط به هفت تا هشت ساعت خواب در روز احتیاج دارد. بررسی‌های مختلف نشان داده است که کمبود خواب خطر بیماری قلبی، دیابت و کاهش کارایی شناختی را نیز به همراه دارد.

داشتن 30 ‌دقیقه خواب در طول روز نیز می‌تواند مفید باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب