مارماهی با مصرف استخوان خود زنده می‌ماند

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد مارماهی می‌تواند بدون خوردن چیزی و با از دست دادن مقداری از استخوان‎های خود در سفرهای طولانی هزاران مایلی زنده بماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، مارماهی جانداری مهره‌دار و آبزی است که دارای بدنی لوله‌ای شکل و نرم است و مثل مار حرکت می‌کند.به گفته محققان دانشگاه هامبورگ آلمان، مارماهی‌ها هنگامی که از آب‌های اقیانوس اطلس به دریای سارگاسو مهاجرت می‌کنند مقدار قابل توجهی از استخوان‌های خود را از دست می‌دهند. به عنوان مثال، جمجمه آنها بیش از 50 درصد و ستون فقرات حدود 65 درصد از حجم استخوان‌هایشان را از دست می‌دهند.بخش‌هایی از اسکلت مارماهی مانند استخوان جمجمه از سلول‌هایی تشکیل شده است که به آن‌ها سلول‌های استخوانی یا استئوسیت Osteocyte می‌گویند. این سلول‌ها در کنار هم قرار نداشته و از یکدیگر فاصله زیادی دارند. فاصله بین این سلول‌ها را ماده‌ای بنام ماده بین سلولی پر می‌کند که از پروتئین و مواد قندی بخصوصی تشکیل شده است.این استخوان‌ها با از بین رفتن، مواد معدنی و مغذی مورد نیاز مارماهی‌ها را تامین می‌کنند. مار ماهی‌های اروپایی تا 80 سال زندگی می‌کنند. این ماهی‌ها در معرض خطر انقراض هستند.آنها در آب‌های سرد و گرم استوایی یافت می‌شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب