فاطمه فهیمیان: سه روش برای مطالعه‌ی تاریخ ادبیات

سه روش مطالعه برای مطالعه‌ی درس تاریخ ادبیات

فاطمه فهیمیان: سه روش برای مطالعه‌ی تاریخ ادبیات

با سلام خدمت همه‌ی کنکوری‌های 96:

من فاطمه فهیمیان دانشجوی رشته‌ی روان‌شناسی دانشگاه خوارزمی رتبه‌ی 373 کنکور سراسری با نکاتی در خصوص نحوه‌ی مطالعه‌ی درس تاریخ ادبیات در خدمت شما دانش‌آموزان عزیز رشته‌ی انسانی هستم.

مهم‌ترین نکته‌ای که برای خودم تجربه‌ی خیلی بدی بود و می‌خوام همین اول کار به شما دوستان عزیزم بگم تا شما دچار اشتباهاتی که من شدم نشید در مورد تاریخ ادبیاته.


**این مطلب خیلی مهمه.**


تاریخ ادبیات رو به‌طور مکرر نخونید خصوصا اونهایی که ضعیف هستن این درس با خوندن زیاد یا به عبارتی بازخوانی تو ذهنتون نمی‌مونه.


1- یک روش خیلی مؤثر اینه که بازیابی کنید بعد از یک ساعت که خوندید (این فاصله خیلی مهمه وگرنه اگر بلافاصله بعد از خوندن بازیابی کنید که معلومه همه رو بلدید.) یه برگه بذارید جلوتون و هر مطلبی از مباحثی که خوندید رو به یاد میارید یادداشت کنید و اون مواردی رو که از قلم انداختید رو کتابو باز کنید و بخونیدش.


2- روش دیگه‌ی بازیابی با تست زدن میسر میشه به این صورت که زمانی که شما مبحث رو خوندید اجازه بدید حدوداً دو ساعت بگذره اگر هم تو این دو ساعت بتونید درس دیگه‌ای بخونید و بعد تست‌های تاریخ ادبیات رو بزنید خیلی بهتره (تاکید میکنم که حتماً فاصله باشه بین خوندن و تست زدن) تست ها رو که زدید مسلماً یه سری تست‌ها رو اشتباه زدید یا بلد نبودید حالا صفحه‌ی مربوط به اون تست رو باز کنید و دوباره بخونیدش مطمئن باشید دیگه یادتون نمیره.


3- روش دیگه‌ای که برای تاریخ ادبیات می‌تونم بهتون پیشنهاد بدم ضبط کردنه به‌طوری‌که شما دو یا سه بار مطلب رو بخونید و یک بارش رو صدای خودتون رو ضبط کنید. هر وقت که حوصلتون سر میره یا از درس خسته شدید می‌تونید به صدای خودتون گوش کنید و تاریخ ادبیات رو مرور کنید. زمان دیگه‌ای هم که می‌تونید این کار رو بکنید نیم ساعت قبل از خوابه اینکار جز اینکه به بهتر شدنتون تو این درس کمک میکنه باعث میشه خواب بهتری داشته باشید و کم‌تر قبل از خواب افکار بد سراغتون بیاد و باعث استرستون بشه.


من خودم روش ضبط کردن رو یک ماه مونده بود به کنکور انجام دادم و تونستم حدوداً پنج سوال تو تاریخ ابیات اختصاصی پیشرفت کنم. به اونهایی که تو تاریخ ادبیات ضعیف هستن پیشنهاد میکنم هر سه روش رو به کار بگیرن و بببنن که چه پیشرفتی می‌کنند.

به امید موفقیت

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب