در پتنت جدید آمازون، پهپادها دستیار پلیس می‌شوند

به باور آمازون، پلیس‌ها در آینده تنها روباتیک نخواهند بود، بلکه در کف دست شما نیز جای خواهند گرفت!

در پتنت جدید آمازون، پهپادها دستیار پلیس می‌شوند

به باور آمازون، پلیس ها در آینده تنها روباتیک نخواهند بود، بلکه در کف دست شما نیز جای خواهند گرفت!

در روز سه شنبه، این غول دنیای خرده فروشی حق اختراعی را به ثبت رساند که طی آن، یک دستیار هوایی بدون سرنشین با کنترل صوتی را شاهد هستیم. هر کسی می تواند از این ربات استفاده کند، از افسرانی که مسئول کنترل ترافیک هستند تا خریدارانی که به مراکز خرید می روند و محل دقیق پارک خودرویشان را به یاد نمی آورند.

براساس آنچه در این حق اختراع به ثبت رسیده است، پردازش به شیوه off-board را می توان به منظور کاهش چشمگیر اندازه این دستیارها در مقایسه با پهپادهای امروزی، و در عین حال افزایش قابل توجه توانایی های آنها بکار برد. در یک سناریو که توسط آمازون شرح داده شده، یک دستیار بدون سرنشین هوایی از روی میکروفون پلیس که به همین منظور طراحی شده به پرواز در می آید و به عنوان دوربینی همراه و همکاری کوچک عمل می کند.

همانطور که در تصویر مربوط به این حق اختراع نیز مشاهده می کنید، برای مثال، طی یک بررسی ترافیکی روتین، افسر پلیس می تواند به پهپاد دستور بدهد که به بالا برود یا اینکه او را دنبال کند. در بخش دیگری از این حق اختراع دیده می شود که: در مثالی دیگر، اگر طی این ماموریت های روزانه، افسر پلیس مجبور شود که با پای پیاده شخصی را دنبال کند، پلیس می تواند به این دستیار صوتی دستور بدهد تا مظنون را تعقیب کند و به کمک تصاویری که از موقعیت او می بیند، کوتاه ترین مسیر را برای رسیدن به او پیدا کند. به طور مشابه، اگر دو مظنون در حال فرار باشند، افسر پلیس می تواند به دستیار اعلام کند که یک مظنون را دنبال کند، در حالی که خودش مظنون دیگر را تعقیب می کند.

در حالی که نمودارها در این پتنت بر کاربردهای این فناوری در موارد اعمال قانون تمرکز دارد، آمازون بر این باور است که این دستیار را می توان برای بسیاری از موارد دیگر نیز بکار برد. از جمله این کاربردها می توان به پاکسازی ساختمان ها از وجود نیروهای دشمن، و یا برای ارزیابی میزان طویل بودن یک صف استفاده کرد.

اگر کاربری در صفی طولانی به انتظار خرید بلیط کنسرت ایستاده باشد، شاید نتواند به خوبی متوجه شود که چند نفر جلوتر از او حضور دارند. در چنین شرایطی، کاربر می تواند با بیان کلمه "hover" به دستیار دستور پرواز بدهد. به این ترتیب، دستیار به هوا رفته و تصویری از طول صف را در اختیار کاربر قرار می دهد.

هنگامی که آمازون شروع به سرمایه گذاری در حوزه پهپادها کرد، هدف خود را خلق دنیایی اعلام کرد که روبات های پروازی کالاهای مورد نیاز مشتریان را به دست آنها برسانند. اکنون به نظر می رسد که بزرگترین غول خرده فروشی اینترنتی گام تازه ای در این راستا برداشته است.


در پتنت جدید آمازون، پهپادها دستیار پلیس می‌شوند


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب