توصیه پزشکان در زمینه استفاده کودکان از دستگاه‌های الکترونیکی

از سال 1999 به بعد، بسیاری از پزشکان کودک یک توصیه دائمی برای کودکان و استفاده آنها از وسایل الکترونیک دارند

توصیه پزشکان در زمینه استفاده کودکان از دستگاه‌های الکترونیکی

از سال 1999 به بعد، بسیاری از پزشکان کودک یک توصیه دائمی برای کودکان و استفاده آنها از وسایل الکترونیک دارند: هیچ کودکی با سن کمتر از دو سال نباید در مقابل صفحه نمایش قرار بگیرد. با این حال، این سیاست که تا چندی پیش با جدیت دنبال می شد، اکنون دستخوش تغییراتی شده است.

آکادمی پزشکان اطفال در آمریکا به تازگی قوانین خود در زمینه اجازه نزدیکی کودکان کمتر از دو سال به صفحات نمایشگر را آسان تر کرده است. اگر شما هم دارای فرزندی هجده ماهه یا بزرگتر هستید، می توانید در کنار او حضور داشته و او را در تماشای محتوای مناسب همراهی کنید و سعی کنید در درک بهتر مفاهیم او را یاری کنید. اگر سن کودک شما کمتر از هجده ماه است، باید استفاده او از صفحه نمایشگر ار صرفأ به ویدیو چت محدود کنید.

این توصیه تازه در عین حال، نکاتی را برای کودکان بزرگتر نیز به همراه دارد. بر همین اساس، پیشنهاد شده که کودکان بین 2 تا 5 سال نباید روزانه بیش از یک ساعت را به نگاه به صفحات نمایشگر اختصاص دهند و در همین مدت نیز باید تحت نظارت کامل والدین خود باشند. اگر سن آنها از این بیشتر باشد، لازم است که همچنان در یک چارچوب مناسب و به نحوی که بر فعالیت های جسمی، بازی و خواب آنها تاثیر منفی نگذارد از این دستگاه ها استفاده کنند.

آکادمی پزشکان اطفال در آمریکا این نکته را نیز اعلام کرده که توصیه های جدید این نهاد همگام با سیر تحولات کنونی در دنیای فناوری است. به گفته این نهاد، دنیای فناوری مدام در حال تغییر است. نکته مهم این است که بتوان توازن بین فناوری و نیازهای رشدی کودکان را برقرار کرد. کودک شما می تواند با استفاده از تبلت مهارت های زبانی یا مفاهیم جدیدی را یاد بگیرد، اما در عین حال باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوانند آنچه می بینند را درک کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب