چگونه از مسمومیت غذایی در سفر جلوگیری کنیم؟

یک کارشناس مواد غذایی درباره راه‌های پیشگیری از مسمومیت غذایی در سفر، عنوان کرد: به افراد توصیه می‌شود همیشه پیش از آماده کردن یا خوردن غذا، دست‌هایشان را با صابون بشویند .....

چگونه از مسمومیت غذایی در سفر جلوگیری کنیم؟

یک کارشناس مواد غذایی درباره راه‌های پیشگیری از مسمومیت غذایی در سفر، عنوان کرد: به افراد توصیه می‌شود همیشه پیش از آماده کردن یا خوردن غذا، دست‌هایشان را با صابون بشویند چون نوعی اسهال میکروبی در طول سفر و به دلیل رعایت نکردن بهداشت، قابل انتقال است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حسین عبدالعزیزی درباره راه‌های پیشگیری از مسمومیت غذایی گفت: غذاهای مسموم کننده ممکن است بو و یا مزه ناخوشایندی نداشته باشند. با وجودی که بیشتر مسمومیت‌های غذایی معمولا در مدت 24 ساعت برطرف می‌شود اما برخی از آنها مانند مسمومیت با غذای کنسروی می‌تواند کشنده باشد.

این کارشناس مواد غذایی تصریح کرد: در صورت استفاده از غذاهای کنسرو شده هنگام سفر می‌‌توان با جوشاندن کنسرو به مدت 20 دقیقه از مسمومیت کشنده بوتولیسم پیشگیری کرد.

وی ادامه داد: هرگز غذاهای پخته شده را بیش از 2 ساعت در دمای محیط رها نکنید و برای دوباره گرم کردن غذاهای باقی مانده، آنها را تا 74 درجه سانتی گراد گرما دهید تا غذا بخار کند و همچنین غذاهای بیش از دو روز باقی مانده را مصرف نکنید.

این کارشناس موادغذایی تصریح کرد: همیشه پیش از آماده کردن یا خوردن غذا، دست‌هایتان را با صابون بشویید چون نوعی اسهال میکروبی در طول سفر و به دلیل رعایت نکردن بهداشت، قابل انتقال است.

وی افزود: علائم و نشانه‌های برخی مسمومیت‌های غذایی با تاخیر ظاهر می‌شود و ممکن است 12 تا 24 ساعت پس از مصرف غذای آلوده در فرد مسموم بروز کند.

عبدالعزیزی گفت: سردرد، تب، خستگی، تهوع، استفراغ، اسهال شدید، کم شدن آب بدن و ضعف و سردرد از جمله علائم مسمومیت است.

وی ادامه داد: در هنگام سفر از حمل گوشت و تخم مرغ خام و فرآورده‌های لبنی با ماندگاری کوتاه مدت خودداری شود چون به سرعت دچار فساد می‌شود.

این کارشناس مواد غذایی خاطرنشان کرد: اگر ماده غذایی دارای ظاهر یا بوی ناخوشایندی باشد به هیچ عنوان آن را نچشید.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب