رویای نیکولا تسلا به واقعیت پیوست؛امکان شارژ پهپادها در آسمان

هر وسیله ای که بتواند پرواز کند، در نهایت ناچار است فرود بیاید. مگر اینکه پهپاد الکترونیکی باشد که بتواند در حال پرواز هم شارژ شود.

رویای نیکولا تسلا به واقعیت پیوست؛امکان شارژ پهپادها در آسمان

هر وسیله ای که بتواند پرواز کند، در نهایت ناچار است فرود بیاید. مگر اینکه پهپاد الکترونیکی باشد که بتواند در حال پرواز هم شارژ شود. دانشمندان در دانشگاه سلطنتی لندن راهی برای انتقال بدون سیم برق به یک پهپاد در حال پرواز پیدا کرده اند. جالب است که بدانید آنها این کار را بر پایه طرحی که نخستین بار توسط نیکولا تسلا معرفی شده بود انجام دادند.

این تیم از دانشمندان در این باره اینطور اعلام کرده اند که:

این فناوری از جفت القایی استفاده می کند، طرحی که نخستین بار توسط نیکولا تسلا در بیش از صد سال پیش مطرح شد. دو سیم پیچ مسی با استفاده از تجهیزات الکترونیک به یکدیگر متصل می شوند و به این ترتیب امکان تبادل بی سیم برق در یک فرکانس مشخص فراهم می شود. دانشمندان طی دهه های اخیر این فناوری را آزمایش کرده اند اما تاکنون قادر به شارژ یک وسیله در حال پرواز نشده بودند.

این گروه از دانشمندان ابتدا باتری یک پهپاد را از آن جدا کرده و سپس یک حلقه مسی را به قسمت الکترونیکی آن متصل ساختند. سپس، یک فرستنده روی زمین متصل به منبع برق یک میدان مغناطیسی ایجاد کرد. هنگامی که پهپاد وارد این میدان شد، با فاصله حداکثر 4 اینچ بالای آن، قادر وبد تا برق را از میدان دریافت کند و آن را به جریان مستقیم تبدیل کرده و به پرواز ادامه دهد.این فناوری هنوز با محدودیت فاصله بین پهپاد و شارژر روبرو است و نمی توان آن را بیش از چار اینچ دور کرد.

با این حال، این تیم از دانشمندان دانشگاه سلطنتی لندن نسبت به نتایج بدست آمده اطمینان خاطر دارند. این تیم از ایده های خود درباره پهپادهایی که با عبور از کنار خطوط برق شارژ می شوند، پهپادهایی که پهپادهای دیگر را شارژ می کنند و حتی ایستگاه های شارژ القایی که می توان از آنها در مریخ برای شارژ مریخ نوردهای روباتیک استفاده کرد سخن به میان آورده است. همچنین ایده خودروی نظامی که می تواند روبات های زمینی را در داخل خود و پهپادها را از طریق شارژری که روی سقف آن نصب است از سوی این گروه مطرح شده است.این طرح ها برای آینده بسیار هیجان انگیز هستند؛ دنیایی که روبات ها بتوانند آزادانه در آن پرواز کنند و از ایستگاه هایی پیشرفته برق شان را تامین کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب