اپل و IBM انتقال آموزش را هدف گرفتند

شرکت‌های اپل و IBM اولین نرم افزار مشترک خود را که به منظور کاربردهای آموزشی و برای سیستم عامل iOS طراحی شده است، منتشر کردند.

اپل و IBM انتقال آموزش را هدف گرفتند

شرکت های اپل و IBM اولین نرم افزار مشترک خود را که به منظور کاربردهای آموزشی و برای سیستم عامل iOS طراحی شده است، منتشر کردند.

این نرم افزار که IBM Watson Element for Educators نام دارد و برای دستگاه iPad طراحی شده است، موجب بهبود دیدگاه کلی معلمان نسبت به وضعیت پیشرفت های تحصیلی، دستاوردهای علمی، علایق و فعالیت های آموزشی دانش آموزان می شود.شرکت IBM توسعه این نرم افزار را در سال 2013 میلادی آغاز کرد و در سال 2014 پس از آغاز همکاری با شرکت اپل فرآیند توسعه این نرم افزار را تسریع کرد.
این دو شرکت قصد دارند قابلیت های تحلیلی، تشخیصی و محاسباتی فناوری Watson محصول IBM را با طراحی خاص دستگاه ها و تجهیزات اپل ادغام کنند تا تجربه متفاوتی از فرآیند آموزش را برای اساتید و دانش آموزان به ارمغان آورند. این نرم افزار در واقع درگاهی است که امکان دسترسی معلمان به انواع مختلفی از داده ها از جمله رفتارها و علایق شخصی دانش آموزان را که معمولا در سیستم های مختلفی در نظام آموزشی ذخیره می شوند، فراهم می کند و امکان افزودن اطلاعات جدید در باره هریک از دانش آموزان را نیز در اختیار می گذارد.

بدین ترتیب به مرور زمان یک دید کلی از مسیر و روند آموزش هر دانش آموز شکل می گیرد که امکان طراحی و اجرای برنامه های آموزشی اختصاصی را برای وی فراهم می کند. در حال حاضر 150 معلم در چهار مدرسه از بخش Coppell ISD واقع در تگزاس از این نرم افزار استفاده می کنند و قرار است تا سال تحصیلی آینده، دستگاه های iPad مجهز به نرم افزار Watson Element در اختیار تمام مدارس این منطقه قرار گیرند. قیمت این دستگاه ها در هر سال تحصیلی به ازای تعداد دانشجویان هر معلم به علاوه هزینه تنظیمات اولیه برآورد شده و از مدارس دریافت می شود. البته شرکت IBM هنوز در رابطه با قیمت این دستگاه ها سخن نگفته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب