پوست الکترونیکی با لایه‌های نانو فیبر

به تازگی دانشمندان موفق شده‌اند تا روشی جدید برای ساخت پوست الکترونیکی ایجاد کنند که این دستاورد بر پایه استفاده از نانو فیبرهای ویژه‌ای ممکن شده است.

پوست الکترونیکی با لایه‌های نانو فیبر

به‌تازگی دانشمندان موفق شده‌اند تا روشی جدید برای ساخت پوست الکترونیکی ایجاد کنند که این دستاورد بر پایه استفاده از نانو فیبرهای ویژه‌ای ممکن شده است.

در دنیای امروزی ما فناوری‌های پوشیدنی نقشی کلیدی را در تعیین آینده فناوری ایفا می‌کنند و به همین دلیل نیز دانشمندان در حال تلاش هستند تا بتوانند بهترین نمونه‌ها در این زمینه را تولید کنند.حال سه عامل سرعت عمل، انعطاف‌پذیری و شفافیت را می‌توان به‌عنوان ضروری‌ترین عناصر موردنیاز برای یک پوسته فناوری پوشیدنی به‌حساب آورد.

در این میان امکان ساخت لایه‌های شفاف الکترونیکی برای چسباندن مستقیم بر روی پوست توسط دانشمندان به‌عنوان یک گزینه اصلی مطرح بوده است و به نظر می‌رسد که یافته‌ای جدید می‌تواند این هدف را به مرحله عملیاتی شدن برساند.روش جدید ابداع شده توسط دانشمندان کره‌ای و آمریکایی شامل استفاده از لایه‌های نانو فیبری ویژه‌ای است که شفافیت ۹۲ درصدی را برای ایجاد پوست‌های الکترونیکی به همراه می‌آورد.

به‌این‌ترتیب می‌توان فناوری‌های پوشیدنی ویژه‌ای را طراحی کرد که به‌راحتی بر روی پوشت انسان چسبیده و منظره عادی پوست ما را نیز تغییر نمی‌دهند. البته هنوز تا ایجاد شرایط استفاده از این فناوری در سطح گسترده زمان زیادی باقی مانده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب