ساخت سوپر کامپیوتر پیش‌بینی هوا در هند

متخصصان شبه‌قاره هندوستان به‌تازگی فرایند ساخت یک سوپر کامپیوتر ویژه را آغاز کرده‌اند که می‌تواند شرایط آب و هوایی در این کشور را پیش‌بینی کند.

ساخت سوپر کامپیوتر پیش‌بینی هوا در هند

متخصصان شبه‌قاره هندوستان به‌تازگی فرایند ساخت یک سوپرکامپیوتر ویژه را آغاز کرده‌اند که می‌تواند شرایط آب و هوایی در این کشور را پیش‌بینی کند.

کشور هندوستان برای مدت‌های طولانی بر روی آمار و ارقام عددی جهت پیش‌بینی شرایط اقلیمی پیش روی خود تکیه داشته است.با این‌ وجود به نظر می‌رسد که این شرایط چندان موفقیت‌آمیز نبوده‌اند و برای نمونه خشک‌سالی شدید سال ۲۰۰۹ توسط این سیستم شناسایی نشده بود.

ساخت سوپر کامپیوتر پیش‌بینی هوا در هند


حال مسئولان این کشور برای پیش‌بینی دقیق‌تر این تغییرات به سراغ طراحی یک سوپرکامپیوتر ویژه رفته‌اند که می‌تواند تحول بزرگی در صنایع کشاورزی این کشور به وجود بیاورد.بودجه تعیین شده برای این کار ۶۰ میلیون دلار تعیین شده است که در مقایسه با بسیاری از سوپر کامپیوترهای جهان رقمی ناچیز به‌حساب می‌آید. فرایند ساخت آن توسط شرکتی انجام خواهد شد که مسئولان هندی از ذکر نام آن سر باز می‌زنند.شایان‌ ذکر است که این سوپرکامپیوتر قرار است تا از برترین سوپر کامیپوتر موجود در هندوستان که متعلق به شرکت IBM است ده برابر سریع‌تر عمل کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب