پیکسل‌های جدید را گوگل تولید کرده است یا اچ تی سی؟

جدیدترین گوشی‌های هوشمند شرکت گوگل یعنی پیکسل و پیکسل ایکس ال توسط خود این شرکت تولید شده‌اند

پیکسل‌های جدید را گوگل تولید کرده است یا اچ تی سی؟

جدیدترین گوشی های هوشمند شرکت گوگل یعنی پیکسل و پیکسل ایکس ال توسط خود این شرکت تولید شده‌اند، یا دست کم این چیزی است گوگل ادعای آن را دارد. گرچه HTC پیکسل‌های جدید گوگل را طراحی و تولید کرده است و نقش شرکت ODM را ایفا کرده، گوگل روی این ادعا پا فشاری می‌کند که این گوشی‌ها به صورت شخصی توسط این شرکت تولید شده است. با توجه به رمز و رازهای زیادی که در این باره وجود دارد، هنوز مشخص نیست که اچ تی سی تا چه میزان در تولید این اسمارت فون‌ها جدید نقش داشته است.

 اما اکنون شواهد جدیدی بدست آمده که نشان می‌دهد اچ تی سی و گوگل در زمینه توسعه این گوشی نسبت به آنچه تا به امروز تصور می‌شد همکاری بیشتری با یکدیگر داشته‌اند. آنچه موضوع را جالب‌تر می‌کند این است که شرکت تایوانی HTC نقش بسیار مهمی در توسعه نرم افزار این گوشی‌ها داشته است، در حالی که تمرکز اصلی گوگل همواره در همین بخش معطوف بوده است.

به گفته یکی از مهندسان اچ تی سی، "htc_cerberus" از تمامی کدها حذف شده است و Jon Sawyer، کارشناس امنیت اندروید نیز نگاهی به Bootchain داشته و تعداد زیادی کد HTC را مشاهده کرده است.از دیدگاه بازاریابی داشتن گوشی هوشمندی که به صورت واقعی توسط گوگل تولید شده است به این شرکت کمک خواهد کرد تا با قدرت‌های دیگری همچون اپل و مایکروسافت رقابت کند، که علاوه بر سیستم عامل دارای گوشی‌های اختصاصی نیز هستند.

 

 

پیکسل‌های جدید را گوگل تولید کرده است یا اچ تی سی؟


Rick Osterloh، مدیر بخش سخت افزار گوگل در گفتگو با بلومبرگ گفت:

 گوگل با اچ تی سی قرارداد امضا کرده تا تولید گوشی‌های جدید پیکسل خود را به این شرکت بسپارد، راهکاری که تفاوتی با مشارکت اپل و فاکسان برای تولید آیفون‌ها ندارد. گوگل در قاب پشتی پیکسل‌ها عبارت Made by Google را درج کرده در حالی که اپل مدت‌هاست از عبارت Designed by Apple in California استفاده می‌کند. گوگل هیچ گاه نمی‌گوید که پیکسل با همکاری شرکت دیگری مهندسی شده است. پیکسل‌ها متعلق به گوگل هستند.

 اما مشکل اینجاست که انتظار می‌رود که گوشی‌های پیکسل توسط گوگل طراحی، توسعه و کد نویسی شده باشند. اما در عوض آشکار شد است که نمی‌توان بین وظایف گوگل و اچ تی سی در فرآیند طراحی و تولید تمایز چندانی قائل شد. برخی معتقدند که این گوشی‌های جدید در واقع نکسوس‌هایی بدون برند تولیدکننده هستند، یک اقدام بازاریابی به جای یک ایجاد یک تغییر کسب و کاری واقعی.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب