ابرهای 6 ضلعی، کلید معمای مثلث برمودا

دانشمندان دانشگاه ایالتی کلرادو نظریه جدیدی را در مورد مثلث رازآلود برمودا ارائه داده‌اند که تاکنون تعداد زیادی هواپیما، کشتی و انسان در آن ناپدید شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از سای‌تک، این ناحیه مثلثی به وسعت یک میلیون و 300 هزار کیلومتر در برمودا، فلوریدا و پورتوریکو را به خود اختصاص داده و طی 100 سال گذشته حداقل 1000 انسان در آن ناپدیده شده و سالانه بطور میانگین چهار هواپیما و 20 کشتی در این مثلث عجیب گم می‌شوند.

تاکنون نظریه‌های مختلفی برای توضیح این پدیده عجیب ارائه شده که از آن جمله می‌توان به فرضیه تاثیر قاره گمشده آتلانتیس و همچنین وجود بیگانگان در این منطقه اشاره کرد.

نظریه جدید دانشمندان، علمی‌تر بوده و به ابرهای شش ضلعی اشاره دارد که در بالای این منطقه شکل گرفته‌اند. این ابرها که در تصاویر جدید شبکه ساینس نمایش داده شده‌اند، بر روی منطقه مثلث برمودا شکل گرفته بودند.

هواشناسان می‌گویند این ابرها می‌توانند بمب‌های بادی با سرعت 273 کیومتر در ساعت و امواجی با ارتفاع بیشتر از 14 متر تولید کنند. این بمب‌های هوای قدرتمند می‌توانند کار هواپیماها و کشتی‌ها را برای عبور از این منطقه اقیانوس آتلانتیک مشکل کنند.

برای درک بهتر قدرت این بادها باید گفت تندبادهای با سرعت 257 کیلومتر در ساعت در گروه پنجم قرار می‌گیرند که می‌توانند خانه‌ها را ویران کرده و باعث سقوط هواپیمای در حال پرواز شوند.

محققان می‌گویند این ابرها از وسعتی بین 40 تا 88 کیلومتر برخوردارند و بزرگترین ابرها بطور چشمگیری در بالای بخش غربی جزیره برمودا قرار گرفته‌اند.

سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا اعلام کرده که یک دلیل علمی و نه خرافی در پشت ناپدید شدن کشتی یا هواپیماها و انسان‌ها در این مثلث است و به احتمال زیاد، آب‌وهوای بد عامل این مساله بوده است.

بخش اعظمی از توفان‌های گرمسیری اقیانوس آتلانتیک از میان مثلث برمودا عبور می‌کند و این توفان‌های خطرناک از چند روز قبل‌تر از پیش‌بینی، بسیاری از کشتی‌ها را از بین می‌برند.


منبع :

مثلثات از ریاضی 1 دهم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دهم )
دبیر : نیما سلطانی