90 درصد مبتلایان به کمردرد نیاز به جراحی ندارند

70 درصد از این بیماران با رعایت برخی مسائل اولیه زندگی و 20 درصد نیز با استراحت حداقل 6 هفته ای بدون انجام جراحی درمان می‌شوند.

90 درصد مبتلایان به کمردرد نیاز به جراحی ندارندبه گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر محمدعلی محسنی بندپی روز پنجشنبه در چهارمین سمینار بیماران اسکلتی و عضلانی در ساری افزود: 10 درصد مبتلایان به کمردرد برای درمان بیماری خود نیاز به جراحی دارند و این روند نیز باید با شناخت نوع بیماری و بیمار انجام شود.

وی اضافه کرد: به دلیل بالا بودن هزینه جراحی و درمان کمردرد حدود 90 درصد از هزینه های این بخش برای 10 درصد افراد مبتلا هزینه می شود.

** کمردرد در 50 درصد از پرستاران ایرانی

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران همچنین گفت : بر اساس تحقیقات میدانی از یکهزار و 300 پرستار در کشور ، حدود 50 درصد آنان از کمردرد رنج می برند.

وی با اعلام این که علت 33 درصد از مرخصی استعلاجی پرستاران ایرانی در سال به دلیل کمردرد است ، افزود : این آمار سه برابر میانگین استاندارد جهانی است.

به گفته وی 11 درصد از مرخصی استعلاجی پرستاران در جهان به دلیل کمردرد است.

مشاور عالی سازمان بهزیستی درامور توانبخشی و روابط بین الملل گفت : در کنار پرستاران ، دندانپزشکان و جراحان به خصوص پزشکان جراحی عمومی نیز از دیگر گروههای حوزه سلامت هستند که از کمردرد رنج می برند.

**

محسنی بندپی همچنین گفت: براساس تحقیقات میدانی حدود 20 درصد از پسران دانش آموز مقطع راهنمایی و 15 درصد از دختران دانش آموز نیز در این مقطع تحصیلی در ایران از بیماری کمردرد رنج می برند.

به گفته وی ، این آمارها از نتایج تحقیق بر روی پنج هزار دانش آموز به دست آمده است.

وی سنگینی محتویات کوله پشتی و حمل نامناسب آن به خصوص کوله پشتی چرخ دار را یکی از علت های ابتلای این دانش آموزان به کمردرد عنوان کرد.

محسنی بندپی گفت که کم تحرکی ، کم شدن آفتاب گیری و استفاده طولانی مدت از لب تاپ و تکنولوژی جدید برای سرگرمی هم از دیگر علت های افزایش کمردرد در نوجوانان کشور است .

چهارمین سمینارملی دو روزه بیماری اسکلتی و عضلانی صبح امروز در ساری آغاز به کار کرد و فردا پایان می یابد .

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب