نوروز 96

عدم اعلام جزییات سخت‌افزاری کنسول نینتندو سوییچ تا سال ۲۰۱۷

در حالی که کمتر از 3 روز از معرفی کنسول نینتندو سوییچ می‌گذرد، بحث و گمان‌های بسیاری در رابطه با این کنسول شکل گرفته است.در حالی که کمتر از 3 روز از معرفی کنسول نینتندو سوییچ می‌گذرد، بحث و گمان‌های بسیاری در رابطه با این کنسول شکل گرفته است. در همین رابطه مطلبی توسط یکی از نویسندگان وال‌ استریت ژورنال منتشر شده است که بر این اساس، جزییات سخت‌‌افزاری و قیمت این کنسول تا سال ۲۰۱۷ اعلام نخواهد شد.

تاکاشی موچیزوکی، گزارشگر بخش فناوری ژاپن، با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که جزییاتی در رابطه با عناوین بازی‌ها و سخت‌افزار این کنسول تا سال ۲۰۱۷ اعلام نخواهد شد. همچنین سال آینده مشخص خواهد شد که آیا بازی‌های این کنسول دارای ریجن‌بندی خواهند بود یا خیر.

نینتندو سوییچ ترکیبی از یک کنسول خانگی و قابل حمل محسوب‌ می‌شود. این کنسول دارای یک تبلت ۷ اینچی است که اگر در داک نینتندو سوییچ قرار بگیرد، به تلویزیون متصل خواهد شد. در صورتی که تبلت را از روی داک مخصوص بردارید، در همان لحظه کنسول به حالت قابل حمل تغییر وضعیت خواهد داد. همچنین دو کنترلر در این کنسول با نام جوی-کان (Joy-Con) وجود خواهد داشت. این کنترلر‌ها به دو طرف تبلت متصل هستند.

نینتندو در رابطه با کنترلر‌‌های این کنسول در کنفرانس خبری اینطور گفت:یک بازیکن می‌تواند کنترلر‌های جوی-کان را در دو دست خود بگیرد یا دو بازیکن می‌توانند هرکدام یک کنترلر داشته باشند. همچنین این امکان وجود دارد که چندین کنترلر با توجه به گیم‌پلی بازی استفاده شود.

انویدیا اخیرا با انتشار مطلبی در وب‌سایت خود اعلام کرده است که این کنسول از پردازنده‌‌‌ی سفارشی تگرا(Tegra) استفاده خواهد کرد. در توضیحات این پردازنده اشاره شده است که کارآیی این پردازنده بسیار بالا خواهد بود و در آن واحد پردازنده‌ی گرافیکی(GPU) انویدیا قرار خواهد داشت که در قوی‌ترین کارت‌های گرافیکی جی‌فورس استفاده شده است.کنسول نینتندو سوییچ در اسفند سال ۱۳۹۵( مارس ۲۰۱۷) عرضه خواهد شد.

منبع :