سیگیت بزرگترین هارددیسک 2.5 اینچی جهان را معرفی کرد

سیگیت از تولید‌کنندگان بزرگ هارددیسک‌های مکانیکی جهان است و به احتمال زیاد، یک مدل از هارددیسک‌‌های این شرکت هم‌اکنون از آرشیو‌ها و داده‌های ارزشمند شما نگهداری می‌کند

سیگیت بزرگترین هارددیسک 2.5 اینچی جهان را معرفی کرد

سیگیت از تولید‌کنندگان بزرگ هارددیسک‌های مکانیکی جهان است و به احتمال زیاد، یک مدل از هارددیسک‌‌های این شرکت هم‌اکنون از آرشیو‌ها و داده‌های ارزشمند شما نگهداری می‌کند. در سه سال اخیر، مدل‌های پرظرفیتی ازهارددیسک‌های مکانیکی در اندازه 3.5 اینچ و برای دسکتاپ‌ها وارد بازار شده‌اند؛ اما سیگیت می‌گوید که رکورد تولید حجیم‌ترین هارد 2.5 اینچی (لپ‌تاپی) جهان در اختیار اوست.

در حالی که درایوهای حالت جامد همچنان در حال گسترش تسلط و تسخیر دژ‌های صنایع تولید‌کننده تلفن‌های همراه و دستگاه‌های قابل حمل هستند؛ اما هنوز هم ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی پلاترهای هارددیسک از سهم زیادی در بازار برخوردارند.

یکی از مهم‌ترین دلایل اقبال کاربران به این ابزار ذخیره‌سازی سنتی، قیمت پائین‌تر آن نسبت به ذخیره‌سازهای سیلیکونی است. دو سال است که بسیاری از کارشناسان، زنگ پایان عمر هارددیسک‌های مکانیکی را به صدا درآورده‌اند؛ اما در این میان سازندگانی چون شرکت سیگیت برای یافتن بازارهای جدید، به راهکارهای متفاوتی می‌اندیشند.


شرکت سیگیت اعلام کرد که موفق شده تا بزرگترین هارددیسک مکانیکی جهان را در اندازه 2.5 اینچی بسازد. این هارددیسک از خانواده باراکودا است و از ظرفیت 5 ترابایتی برخوردار است! پلاترهای این هارددیسک حجیم توسط یک موتور با سرعت 5400 دور در دقیقه چرخیده و با امکان ذخیره چند لایه داده‌ها، در تولید آنها از فناوری ضبط مغناطیسی Shingled استفاده شده است. سیگیت اعلام کرده که در حال حاضر،  این هارددیسک 5 ترابایتی برای کامپیوترهای دسکتاپ و به صورت هارددیسک بیرونی (اکسترنال) تولید شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تفکر و اندیشه (هدف زندگی پرپرواز) ازدین و زندگی 1 دهم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دهم )
دبیر : محمد رضایی بقا