MegaMIMO 2.0 فناوری بزرگ بعدی وای‌فای است

تداخلات امواج بی‎سیم موضوعی است که ما زیاد در مورد آن فکر نمی‎کنیم.

MegaMIMO 2.0 فناوری بزرگ بعدی وای‌فای است

تداخلات امواج بی‎سیم موضوعی است که ما زیاد در مورد آن فکر نمی‎کنیم. دلیل آن هم واضح هست، ما نمی‎ توانیم آن را ببینیم. اما این روزها روترها همه جا هستند، بعضی مواقع پیش می‎آید که در یک اتاق دفتر کار شما چندین دستگاه از آن وجود داشته باشد. این جا است که نبرد بین فرکانس‎ها در حد اعلی خود شکل می‎گیرند. محققان بعضی از سازمان‎های بزرگ روشی را پیدا کرده‎اند که روترها می‎توانند به وسیله آن با یک دیگر کار کنند.

دینا کتابی و همکارانش در بخش علوم کامپیوتر و آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه MIT نام این فناوری جدید را MegaMIMO 2.0 گذاشته‎اند و آنها مدعی هستند که در این زمینه به پیشرفت‎های قابل ملاحظه‎ای هم دست پیدا کرده‎اند. پیشرفتی که سرعت بهتر انتقال داده تا سه برابر و محدوده گسترش سیگنال دو برابری را نوید می‎دهد.

این دانش آموخته دانشگاه MIT می‎گوید: «در دنیای بی‎سیم امروز شما نمی‎توانید بحران محدوده امواج را به وسیله قرار دادن فرستنده‎های بیشتر در منطقه دارای مشکل برطرف کنید. راه حل این مشکل این است که کاری کنید تمام این اکسس پوینت‎ها بتوانند به طور همزمان با یک دیگر کار کنند تا بتوان از طیف موجود به نحو شایسته‎ای استفاده کرد.»

این گروه شیوه‎ای را ابداع کردند که به چندین روتر اجازه می‎دهد به طور هماهنگ چندین نوع داده مختلف را به چندین هدف مختلف ارسال کنند، بدون این که ارسال این داده‎ها با یک دیگر برخورد و هم‎پوشانی داشته باشند. این کار به وسیله هماهنگی بین فازهای مختلف نقل و انتقال این داده‎ها قابل انجام است. شما می‎توانید جزئیات بیشتر در مورد این روش را در مقاله‎ای تحت عنوان Real-time Distributed MIMO Systems که در نشریه SIGCOMM منتشر خواهد شد مطالعه کنید.

در این مرحله نیازی به سخت‌افزار سفارشی شده یا تجهیزات بزرگ و عجیب و غریب وجود ندارد. همچنین وعده داده شده است که این فناوری به زودی به مرحله تجاری سازی برسد که می‎تواند هم به روترهای کنونی اضافه شود و هم تحت نام یک برند جدید تولید شود. این گروه همچنین اشاره می‎کند که یک فناوری مشابه نیز می‎تواند در شبکه‎های مخابراتی مورد استفاده قرار گیرد. هرچند انجام چنین کاری نیاز به یکسری تغییرات دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب