فناوری جدید تویوتا برای کاهش آلایندگی خودروهایش

شرکت خودروساز ژاپنی تویوتا همواره به نوآوری و تولید محصولاتی مشتری پسند معروف بوده و بی دلیل نیست که اکنون به بزرگترین خودروساز دنیا تبدیل شده است.

فناوری جدید تویوتا برای کاهش آلایندگی خودروهایش

شرکت خودروساز ژاپنی تویوتا همواره به نوآوری و تولید محصولاتی مشتری پسند معروف بوده و بی دلیل نیست که اکنون به بزرگترین خودروساز دنیا تبدیل شده است. تویوتا علاوه بر پیشرفت های چشمگیر در فناوری های روز دنیا و تولید خودروهایی ایمن، به حفاظت از محیط زیست نیز علاقه زیادی دارد و در همین راستا، تصمیم تازه خود برای کاهش آلایندگی خودروهایش را اعلام کرده است.

تویوتا امروز ضمن انتشار بیانیه ای اعلام کرده از بایوهیدرین، ماده ای بیوسنتزی که به تازگی تولید شده در موتور و شلنگ های خودروهای خود استفاده خواهد کرد. بایوهیدرین که در نتیجه همکاری تویوتا با شرکت سامیتومو ساخته شده منشأ گیاهی دارد و قرار است جایگزین ماده اپوکسی اپی کلروهیدرین شود. این ماده زیستی در مقایسه با مواد مبتنی بر نفت انتشار گازهای آلاینده را تا بیست درصد کاهش می دهند.

شلنگ های موتور و سیستم رانندگی در معرض فرسایش قرار دارند و گرما، بنزین، اوزون و سایر مایعات باعث خوردگی در آنها می شوند. به این ترتیب، شلنگ ها اغلب از اپوکسی اپی کلروهیدرین که مقاومت زیادی در برابر فرسایش دارد ساخته می شوند.

 

 فناوری جدید تویوتا برای کاهش آلایندگی خودروهایش


پلاستیک بایوهیدرین از چند فناوری ترکیبی تشکیل شده که مواد پتروشیمی را با مواد گیاهی در سطح مولکولی پیوند می دهند. کیفیت و میزان تولید انبوه این ماده مشابه با ترکیب های متعارف کنونی است و می توان از آن در ساخت خودرو استفاده کرد. با این روش تولید، شلنگ های خودرو بدون اینکه فرسوده شوند بنزین و حرارت را انتقال می دهند.تویوتا در پاییز سال گذشته چشم انداز محیط زیستی خود تا سال 2050 را اعلام کرد. به موجب این طرح، تویوتا همواره در راستای کاهش میزان آلایندگی محصولات خود تلاش خواهد کرد.استفاده از این فناوری گیاهی جدید از ماه آینده میلادی در برخی مدل های تویوتا آغاز می شود. قرار است تمامی خودروهای تویوتا تا پایان سال جاری میلادی با استفاده از این فناوری تولید شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب