شکوفایی هوش مصنوعی،صنعت خودرو را وارد مرحله باشکوهی می‌کند

به عقیده سباستین تران که چندی پیش سکان هدایت تیم اتومبیل‌های خودران گوگل را در دست داشت، کامپیوترهای قدرتمند و جدید مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند ما انسان‌ها را از انجام کارهای سخت و طاقت فرسا بی نیاز

شکوفایی هوش مصنوعی،صنعت خودرو را وارد مرحله باشکوهی می‌کند

به عقیده سباستین تران که چندی پیش سکان هدایت تیم اتومبیل های خودران گوگل را در دست داشت، کامپیوترهای قدرتمند و جدید مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند ما انسان ها را از انجام کارهای سخت و طاقت فرسا بی نیاز کنند.این مدیر ارشد حوزه هوش مصنوعی، طی نشستی تحت عنوان Vanity Fair New Establishment که در شهر سان فرانسیسکو برگزار شد، در پیش‌بینی کاملاً خوش بینانه ی خود عنوان کرد هوش مصنوعی می تواند زندگی ما را به سمت بهتر شدن سوق دهد.

وی در این خصوص عنوان کرد: "در طی 200 الی 300 سال گذشته، ما خود را از انسان های معمولی به ابر انسان تبدیل کرده ایم"؛ ابر انسان هایی که مثلاً می توانیم مزارع را هزاران بار سریع‌تر از اجدادمان شخم بزنیم، بر فراز اقیانوس اطلس پرواز کنیم و با شخصی که در استرالیاست و هزاران کیلومتر با ما فاصله دارد، صحبت کنیم. هوش مصنوعی ما را به مرحله جدیدی در زندگیمان خواهد برد:"به جای تقویت و استفاده از بازوهایمان، ما در تلاشیم تا مغزمان را قوی‎‌تر کنیم."

تران که هم اکنون در کنار تدریس در دانشگاه استنفورد، مسئولیت مدیریت وب‌سایت یادگیر آنلاین Udacity را نیز بر عهده دارد، ادامه داد که این مرحله ابتدا با اتومبیل های مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی آغاز خواهد شد. اتومبیل هایی که از ما انسان ها نیز جلوتر خواهند زد، چرا که از قدرت یادگیری سریع‌تری برخوردارند.

تعلیم خودروهای بدون راننده و همچنین کمپانی هایی که در این زمینه فعالیت می کنند در ابتدای راه است و شرکت هایی همچون تویوتا، فورد، ولوو و غیره، همگی پروژه هایی در دست اجرا دارند تا در آینده ای نزدیک بتوانند ناوگان اتومبیل های بدون راننده ی خود را روانه خیابان ها کنند.

این شور و شوق، علاوه بر گوگل، به همه بخش های عرصه تکنولوژی سرایت کرده است به طوری که شرکت تسلا موتورز که هدایت آن را ایلان ماسک بر عهده دارد، به تازگی اعلام کرده تمامی خودروهای الکتریکی این شرکت که قبلاً از قابلیت آتوپایلوت بهره می بردند، به تجهیزات ضروری برای رانندگی کاملاً خودران مجهز و منطبق با استانداردها عرضه خواهند شد.

در همین رابطه، تراویس کالانیک، مدیرعامل کمپانی اوبر نیز در این نشست عنوان کرد:"در حال حاضر، اوبر در آغاز راه تبدیل شدن به یک شرکت رباتیک است."

تکنولوژی هوش مصنوعی، هم اکنون به قسمت های مختلف صنعت تکنولوژی ورود کرده و می توانیم ردپای آن را در غربالگری ایمیل های ناخواسته، برچسب گذاری بر روی تصاویر، ترجمه متون به زبانهای مختلف و کمک به تایپ سریع تر مشاهده کرد. شما وقتی با دستیارهای دیجیتالی سیری، الکسا و یا دستیار گوگل صحبت می کنید، در واقع در حال گفت و گو با هوش مصنوعی هستید. البته فعلاً هوش مصنوعی در آغاز راه خود است و هدف نهایی استفاده از این تکنولوژی، تولید ماشین هاییست که بتوانند درست مثل انسان ها به صورت انتزاعی و در لحظه فکر کنند. هیچ کس به اندازه آقای تران نسبت به هوش مصنوعی خوش‌بین نیست. به اعتقاد وی، ماشین های مبتنی بر این فناوری می توانند در آینده، کارهای بسیار پیچیده ای را که نیاز به مهارت بالایی نیز دارند، به خوبی انجام دهند.

تران در پایان عنوان می کند:"حدود 75 درصد از ما انسان ها در محل کار خود کارهای بی اهمیتی انجام می دهیم و خبر خوش این است که می توانیم به زودی از شر انجام این کارها خلاص شویم. در تاریخ بشریت، هر بار که تغییری این چنین اتفاق افتاده، انسان ها به موجودات بهتری تبدیل شده اند."

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب