نیوزفید فیسبوک خود را با سرعت اینترنت شما هماهنگ خواهد کرد

فیسبوک واقعاً سعی دارد مطالبی را در نیوزفید به شما نشان دهد که به دیدن آن‌ها تمایل بیشتری دارید، حتی اگر سرعت اینترنت شما بالا نباشد.

نیوزفید فیسبوک خود را با سرعت اینترنت شما هماهنگ خواهد کرد

فیسبوک واقعاً سعی دارد مطالبی را در نیوزفید به شما نشان دهد که به دیدن آن ها تمایل بیشتری دارید، حتی اگر سرعت اینترنت شما بالا نباشد. سال گذشته این شرکت الگوریتم های مربوط به نمایش پست ها در نیوزفید را تغییر داد تا در صورت پایین آمدن سرعت اینترنت، داستان های مختلف برای شما نمایش داده شوند. در حالی که این الگوریتم وجود محتوا در نیوزفید را تضمین می کند، اما ممکن است باعث شود با برخی از پست های قدیمی یا بی اهمیت مواجه شوید.

 به همین دلیل فیسبوک یک سیستم رتبه بندی جدید را طراحی کرده که هم قادر است پست های جدید در سرور را تشخیص بدهد و هم پست های دیده نشده در حافظه کش یا نهان را بررسی کند. نتیجه به کارگیری این سیستم احتمالاً این خواهد بود که در سخت ترین و بدترین شرایط برخورداری از اینترنت نیز شما هم چنان می توانید پست هایی را در نیوزفید خود مشاهده کنید که تمایل و علاقه بیشتری به خواندن آن ها دارید.

 به گفته این شبکه اجتماعی محبوب، سیستم موسوم به client-side ranking از قدرت محاسبه گوشی هوشمند فرد بهره می برد. این سیستم با مرورگرهایی چون کروم که در صورت پایین بودن سرعت اینترنت تنها محتوای متنی را در اختیار کاربر قرار می دهند و با افزایش سرعت تصاویر را لود می کنند متفات است. دیدگاه فیسبوک متفاوت است، چرا که به عقیده این شرکت یک داستان یا پست تا زمانی که تصاویر، ویدیوها و متن هایش لود نشوند، پستی نامربوط و بی اهمیت به حساب می آید. در نتیجه شما در فیسبوک با مربع هایی که در آن ها ضربدر وجود دارد و نشان دهنده لود نشدن پست هاست، مواجه نمی شوید.

 اکنون وقتی شما اپلیکیشن فیسبوک را باز می کنید و نیوزفید را بررسی می کنید، اپلیکیشن گوشی از شما می خواهد که بهترین داستان بعدی را دریافت کنید. سپس رتبه بندی سرور را بر اساس نوع مطلب می سنجد و به داستان های موجود در کش نگاه می اندازد تا ببیند آیا عکس و یا ویدیویی موجود هست یا خیر. پس از در نظر گرفتن سرعت اینترنت شما،الگوریتم مذکور تمامی داستان ها را رتبه بندی می کند و بهترین پست ها را به ترتیب از بالا به پایین به شما نمایش می دهد.

 انگیزه اصلی فیسبوک و زاکربرگ برای ایجاد این تغییر، بهبود و ارتقای نیوزفید در بازارهای نوظهور است. این به روز رسانی ها برای همه افراد مفید است، چرا که همه ما در زمان هایی با مشکل کم شدن سرعت اینترنت دست و پنجه نرم می کنیم. به نظر می رسد هم چنان می توانیم منتظر تغییرات بیشتری در این بخش از فیسبوک باشیم. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب