ساخت کفش‌های جدید ریباک با استفاده از فناوری طراحی سه بعدی

تا به امروز تعداد محدودی از کفش‌ها را دیده ایم که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده اند.

ساخت کفش‌های جدید ریباک با استفاده از فناوری طراحی سه بعدی

تا به امروز تعداد محدودی از کفش ها را دیده ایم که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده اند. ریباک که یک شرکت تجهیزات ورزشی بریتانیایی مستقر در آمریکا است، قصد دارد سیستم ساخت سنتی کفش ها را با یک روش تولید نوآورانه موسوم به Liquid Factory دگرگون کند و فرآیندی نوین را برای این منظور توسعه دهد.

در روش جدید، برای ساخت کفش ها نیازی به استفاده از قالب نیست. در واقع سیستم Liquid Factory ریباک طرح کلی کفش ها را با بهره گیری از نوعی مایع مخصوص با خاصیت برگشت پذیری بالا (HR) که توسط کمپانی آلمانی BASF ساخته می شود، به صورت سه بعدی طراحی می کند. به گفته مدیر تیم Future ریباک، این روش کمک می کند تا اولین کف بیرونی کفش با قابلیت برگرداندن انرژی تولید شود که عمکرد آن به طرز شگفت آوری بهتر از نوع معمولی آن است.

 هم چنین قالب بال دار کفش Liquid Speed،به روی خود کفش آمده و باعث می شود پا در کفش به خوبی جای گیرد و احساس بهتری داشته باشد.

 

ریباک

 

فرآیندی که برای ساخت این کفش مورد استفاده قرار گرفته، اختصاصی خود ریباک است که با همکاری کمپانی های دیگری چون Reebok BASF و Rampf Group در میشیگان طراحی شده است. این در حالی است که تولید و مونتاژ نهایی این کفش ها در ماساچوست انجام می شود.به گفته ریباک، آزمایشگاه تولید محصول Liquid Factory این شرکت تا اوایل سال 2017 میلادی افتتاح خواهد شد.

 بد نیست بدانید که از این کفش های 189 دلاری، تنها 300 جفت وجود دارد که در سایت های Reebok.com و Finishline.com برای فروش قرار گرفتند. هرچند انتظار می رود تعداد بیشتری از آن به زودی تولید شود.مدیر تیم Future ریباک در ادامه به این موضوع اشاره می کند که یکی از هیجان انگیزترین و بهترین نکات در خصوص Liquid Factory، سرعت است. تیم آن ها قادر است در سریع ترین زمان کفش ها را بسازد و به صورت سفارشی طراحی کند، چرا که از قالب بهره نمی گیرد و در تنها به یک ماشین برنامه می دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب