ممکن است ال جی طراحی ماژولار G5 را در G6 کنار بگذارد

زمانی که ال جی جی 5 در ماه آوریل سال جاری رونمایی شد، با طراحی منحصر بفرد و ماژولار خود تحولی عظیم را در عرصه اسمارت فون‌ها بوجود آورد.

ممکن است ال جی طراحی ماژولار G5 را در G6 کنار بگذارد

زمانی که ال جی جی 5 در ماه آوریل سال جاری رونمایی شد، با طراحی منحصر بفرد و ماژولار خود تحولی عظیم را در عرصه اسمارت فون ها بوجود آورد. باتری قابل تعویض این گوشی از قسمت تحتانی این گوشی جدا شده و لوازم جانبی دیگر مانند ماژول مکمل دوربین و مبدل صوتی دیجیتال به آنالوگ در جای آن قرار می گیرند و عملکردی متفاوت به گوشی می افزایند.

اما به نقل از سایت خبری کره ای ETNews، ال جی با توجه به تجربه ی نه چندان خوشایندی که در فروش این گوشی و لوازم جانبی آن کسب کرد ممکن است ایده ی ماژولار را کنار بگذارد. در عوض، جانشین این اسمارت فون که احتمالا G6 نام خواهد داشت از طراحی معمول و مرسوم سایر اسمارت فون ها برخوردار خواهد بود.

 ال جی هنوز این اخبار را تایید نکرده اما اگر شایعات و گزارش های یاد شده صحت داشته باشند، این رویکرد با آنچه ال جی پیشتر در مصاحبه ای با CNET اعلام کرده بود تناقض خواهد داشت. در ماه سپتامبر، یکی از سخنگویان ال جی اعلام کرد که علیرغم فروش پایین، مفهوم ماژولار در اسمارت فون های پس از G5 نیز ادامه خواهد داشت.

کنار گذاشتن طرح ماژولار می تواند برای توسعه دهندگان و کاربرانی که به امید رشد این چشم انداز در اکوسیستم ماژولار سرمایه گذاری کرده اند عاملی دلسردکننده باشد. با عرضه G5، ال جی کنفرانسی در سانفرانسیسکو برپا کرد تا بتواند تولید نرم افزار و سخت افزارهای بیشتری را بر پایه طراحی قابل تغییر این اسمارت فون تشویق کند.

منبع :