نوروز 96

ذخیره‌ساز جدید مناسب سرورهای ویندوزی

شرکت «دِکاس» یک NAS جدید مبتنی بر Windows Storage Server به نام W4810 معرفی کردشرکت «دِکاس» یک NAS جدید مبتنی بر Windows Storage Server به نام W4810 معرفی کرد. سیستم‌عامل این NAS ویندوز سرور 2012 R2 است و چون پردازنده چهارهسته‌ای Celeron N3160 اینتل و چهار گیگابایت حافظه رم از نوع DDR3 دارد، برای کسب‌وکارهای رده متوسط بازار طراحی شده است.این NAS چهارکشویی می‌تواند در مجموع میزبان ۶۰ گیگابایت اطلاعات باشد و با پیکربندی‌های مختلف مبتنی بر توسعه فضای ذخیره‌سازی تا ۴۰ ترابایت اطلاعات را پشتیبانی کند. 

درگاه‌های ارتباطی این NAS عبارتند از: دو درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی، سه درگاه USB 3.0، یک درگاه HDMI، یک درگاه SPDIF و یک درگاه DisplayPort. این NAS به برخی قابلیت‌های اداری مایکروسافت مانند سیستم پشتیبان‌گیری Azure، آفیس ۳۶۵ و کلاود مجهز است و البته به طور خودکار در درون آن ویژگی‌هایی مانند Storage Spaces ،Data Deduplication و Active Directory قرار دارند. 
این قابلیت‌ها باعث می‌شوند ذخیره‌ساز W4810 به گزینه مناسبی برای بازار تبدیل شود. این NAS در اکتبر وارد بازار می‌شود، اما هنوز قیمت نهایی آن تعیین نشده است.

منبع :

حرکت نوسانی از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربی)
دبیر : حمیدرضا بروشکی