راکت Antares با موفقیت به فضا پرتاب شد

راکت Orbital ATK شرکت Antares پس از گذشت دو سال از ماموریت قبلی اش، بامداد امروز بار دیگر از پایگاه فضایی ناسا در ایالت ویرجینیا و به منظور ارسال منابع به ایستگاه فضایی بین المللی به فضا پرتاب شد.

راکت Antares با موفقیت به فضا پرتاب شد

راکت Orbital ATK شرکت Antares پس از گذشت دو سال از ماموریت قبلی اش، بامداد امروز بار دیگر از پایگاه فضایی ناسا در ایالت ویرجینیا و به منظور ارسال منابع به ایستگاه فضایی بین المللی به فضا پرتاب شد. مدل قبلی این راکت در اکتبر سال 2014 پرتاب و تنها چند ثانیه بعد، منفجر شد. این مدل جدید راکت آنتارس دارای موتورهای جدیدی است و اکنون کارایی آنها در پرواز موفقیت آمیز آن اثبات شده است.

این راکت حامل کپسول باری orbital Cygnus برای ناسا است. این ماموریت به عنوان بخشی از برنامه حمل بارهای تجاری ناسا به فضا ارزیابی می شود. کپسول یاد شده حامل بیش از پنج هزار پوند (بیش از 2 تن) غذا، منابع و تجهیزات علمی برای نیروهای مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی است.هدف از ارسال برخی از این تجهیزات علمی، ارزیابی عملکرد آتش در شرایط گرانش اندک و همچنین بررسی آثار شرایط مختلف نور بر سلامت فضانوردان در فضا است.

این راکت پس از طی کردن دو و نیم روز به مقصد خود می رسد. قرار است کپسول به ایستگاه فضایی بین المللی نزدیک شود، و سپس بازوی روباتیک نصب شده در این ایستگاه، کپسول را می گیرد. هدایت کپسول به وسیله این بازو توسط یکی از اعضای حاضر در ایستگاه انجام می شود تا به نزدیکی یکی از ورودی های ایستگاه برسد. در این نقطه است که فضانوردان مستقر در ایستگاه می توانند وسایل موجود در کپسول را تخلیه کنند.این کپسول پس از اقامتی پنج هفته ای، بار دیگر به سوی زمین باز می گردد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب