نوجوانان زیر 14 سال تنها بر یک ورزش خاص تمرکز نکنند

متخصصان بسکتبال معتقدند ورزشکارانی که قصد دارند در این ورزش حرفه‌ای شوند تا سن 14 سالگی نباید تنها بر روی بسکتبال تمرکز کنند و باید ورزش‌های دیگری را نیز انجام دهند.

نوجوانان زیر 14 سال تنها بر یک ورزش خاص تمرکز نکنند

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از سایت KPVI، متخصصان ورزشی اعلام کرده‌اند افرادی که قصد دارند بسکتبالیست حرفه‌ای شوند در سنین نوجوانی باید ترکیبی از ورزش‌های مختلف را انجام دهند و به ‌این‌ ترتیب بیشتر موفق خواهند بود. این افراد بهتر است که یک روز در هفته‌ مسابقه ندهند و بر روی ریکاوری جسمی و ذهنی تمرکز کنند.

این اطلاعات در راهنمای ورزشی لیگ NBA برای نوجوانان منتشر شده است.

مدیر بخش پزشکی ورزشی NBA در این باره گفت‌: این که نوجوانان در ورزش‌های دیگر شرکت کنند آنها را عقب نمی‌اندازد،‌ بلکه پایه های آنها را قوی‌تر می‌کند تا بتوانند در ورزش موفق‌تر باشند.

لبرون جیمز، یکی از بسکتبالیست‌های مطرح NBA، در نوجوانی ورزش فوتبال را انجام داده است. افرادی که خیلی زود فقط بر روی بسکتبال تمرکز می‌کنند، سریع‌تر آسیب می‌بینند تمرکز بر یک ورزش در سنین زیر 14 سال باعث می‌شود که نوجوانان انگیزه خود را از دست بدهند و ورزش را رها کنند.

یکی از متخصصان ورزش در این باره می‌گوید: گاهی اوقات مربیان و خانواده‌های نوجوانان فراموش می‌کنند که آنها نیاز به زمان برای درس خواندن، غذا خوردن و خوابیدن دارند. آنها باید زمان ریکاوری داشته باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب