مرکزی برای ساخت ربات‌های جراح و جنگنده

استیون هاوکینگ یک مرکز تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی را در دانشگاه کمبریج انگلیس افتتاح کرد.

مرکزی برای ساخت ربات‌های جراح و جنگنده

به گزارش ایسنا به نقل از AFP Relax News ، این مرکز جدید که "مرکز آینده هوش لیورهلمLeverhulme Centre for the Future of Intelligence (CFI) " نام دارد، برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی اعم از ساخت گوشی‌های فوق‌العاده هوشمند، ربات‌های جراح و ربات‌های جنگنده به سبک ترمیناتور را در برنامه‌های خود دارد.
 

هدف این مرکز که با بودجه‌ای در حدود 10 میلیون پوند (12.3 میلیون دلار) ساخته شده، استفاده از هوش مصنوعی در جهات کمک به بشریت است.

استیون هاوکینگ پس از افتتاح این مرکز اظهار کرد که کارهایی که می‌توان با استفاده از هوش مصنوعی انجام داد، غیرقابل پیش‌بینی است.

وی افزود: شاید با استفاده از ابزارهایی که با کمک هوش مصنوعی ایجاد می‌کنیم در آینده قادر باشیم برخی آسیب‌هایی که به دلیل صنعتی شدن به طبیعت و محیط زیست وارد شده را جبران کنیم.


این دانشمند بزرگ افزود: موفقیت در ایجاد هوش مصنوعی می‌تواند، بزرگترین رویداد در تاریخ تمدن ما باشد و امید است که با استفاده از این فناوری انقلابی در نهایت بتوانیم فقر و بیماری را در جهان ریشه‌کن کنیم.

این مرکز حاصل همکاری بین دانشگاه‌های آکسفورد، کمبریج، امپریال کالج لندن و برکلی کالیفرنیا بوده و دانشمندان مختلف از رشته‌های گوناگون را برای انجام پروژه‌های مختلف گردهم می‌آورد.

وی با امیدواری خاطرنشان کرد که این فناوری به پیشرفت‌های مهمی در زمینه علوم منجر خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب