ساخت ریزربات‌های بازیگوش!

دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه استنفورد موفق به ساخت نوع جدیدی از ربات‌های کوچک شدند که از لباس کاربر خود بالا رفته و کارهای زیادی انجام می‌دهد.

ساخت ریزربات‌های بازیگوش!

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، این ربات کوچک که "roveable" نام دارد، دارای چرخ‌های مغناطیسی است که برای حرکت کردن و نگه داشتن ربات به دو طرف لباس کاربر می‌چسبند.

roveable دارای یک باتری 100mAh، چندین حسگر، یک ریزکنترلگر و یک آنتن کوچک بوده که به واسطه آن می تواند با رایانه‌ای که آن را هدایت می‌کند ارتباط برقرار کند.

این ربات همچنین دارای یک ماژول ارتباط بیسیم است که به واسطه آن می‌تواند حرکات و مکان ربات‌های همکار خود را ردیابی کند.

roveable مستقل بوده و به هنگام نیاز به شارژ، به طور مستقیم به سمت شارژر خود حرکت می‌کند.

این ریزربات با کاربر خود تعامل برقرار کرده و حتی در زمانیکه گوشی هوشمند کاربر زنگ می‌خورد، خود را به سر و گردن وی نزدیک کرده و نقش یک میکروفون را ایفا می کند.

 ربات کوچک roveable همچنین می‌تواند برای کاربر خود نقش یک صفحه نمایش را بازی کند.

در آزمایش‌های انجام شده در آزمایشگاه بر روی این ربات کوچک مشخص شده که roveable با هر بار شارژ می‌تواند به مدت 45 دقیقه فعالیت داشته باشد.

امروزه از این ابزارها می‌توان برای پیگیری وضعیت جسمانی، ورزش کردن و همچنین استفاده در ساعت‌های هوشمند بهره گرفت و از بیماری و بی‌تحرکی افراد جلوگیری کرد.
منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب