دهم انسانی‌ها و کتاب‌های جامع

کتاب‌های دهم انسانی منتشر شد.

دهم انسانی‌ها و کتاب‌های جامع

کتاب‌های جامع شامل موارد زیر هستند:


عربی جامع انسانی

آیتم‌های موجود در این کتاب به شرح ذیل می‌باشد:

1-  کلیدواژه: کلماتی که بار آموزشی دارند و به یادگیری دانش‌آموز کمک خواهد کرد و مرتبط با همان درس خاص است.

2-  درس‌نامه‌ی کامل و جامع با مثال‌های متنوع: در این بخش سعی شده است تمامی نکاتی که دانش‌آموزان در پاسخ‌گویی سؤالات به آن‌ها نیاز دارند، با به‌کارگیری نکته‌ها و مثال‌های متنوع، پوشش داده شود.

3-  سؤالات تشریحی هر درس در دو بخش عادی و کمی‌دشوار: این سؤالات کاملاً در سطح و تیپ امتحانات مدارس و نهایی طراحی شده است. از ویژگی‌های این بخش کتاب، تنوع سؤال‌های آن است به‌طوری که از سؤال‌های تشریحی با پاسخ بلند، سؤال‌های با پاسخ کوتاه، سؤال‌های جورکردنی، صحیح و غلط، جای خالی و چهارگزینه‌ای استفاده شده است.

4-  سؤالات چهارگزینه‌ای و تستی در سه بخش ترجمه، قواعد و درک‌مطلب: در این بخش سؤالاتی از آزمون‌های سراسری و یا آزمون‌های قبلی کانون که با اطلاعات کتاب درسی قابل پاسخ‌گویی هستند، آورده شده است. در مواردی که نیاز بود، برای رعایت پوشش مطالب سؤالاتی نیز طراحی شده است.جغرافیای ایران

آیتم‌های موجود در این کتاب به شرح ذیل می‌باشد:

1- درخت‌دانش: در ابتدای هر درس برای طبقه‌بندی بهتر موضوعات و طراحی مسیر یادگیری طراحی شده‌اند.

2-  کلیدواژه: کلماتی که بار آموزشی دارند و به یادگیری دانش‌آموز کمک خواهد کرد و مرتبط با همان درس خاص است.

3-  درس‌نامه‌ی کامل و جامع با مثال‌های متنوع: در این بخش سعی شده است تمامی نکاتی که دانش‌آموزان در پاسخ‌گویی سؤالات به آن‌ها نیاز دارند، با به‌کارگیری نکته‌ها و مثال‌های متنوع، پوشش داده شود.

3-  سؤالات تشریحی هر درس: این سؤالات کاملاً در سطح و تیپ امتحانات مدارس و نهایی طراحی شده است. از ویژگی‌های این بخش کتاب، تنوع سؤال‌های آن است به‌طوری که از سؤال‌های تشریحی با پاسخ بلند، سؤال‌های با پاسخ کوتاه، سؤال‌های جورکردنی، صحیح و غلط، جای خالی و چهارگزینه‌ای استفاده شده است.

4-  سؤالات چهارگزینه‌ای و تستی در سه بخش ترجمه، قواعد و درک‌مطلب: در این بخش سؤالاتی از آزمون‌های سراسری و یا آزمون‌های قبلی کانون که با اطلاعات کتاب درسی قبل پاسخ‌گویی هستند، آورده شده است. در موردی که نیاز بود برای رعایت پوشش مطالب سؤالاتی نیز طراحی شده است. شایان ذکر است که تمام سؤال‌های این کتاب دارای آدرس و مرجع می‌باشند

5- در انتهای کتاب دو آزمون دوره‌ای تشریحی (براساس بارم‌بندی امتحانی) و دو آزمون دوره‌ای تستی (مشابه تعداد سؤال و تیپ کنکور) همراه با پاسخ تشریحی گنجانده شده است.


علوم و فنون ادبی

1- درسنامه‌ی جامع و کامل: با توجه به این که در کتاب علوم و فنون ادبی سال دهم، مطالب مفصّل و عمیقی مطرح می‌شوند، احتمال آن می‌رود که دانش‌آموزان در فهم مطالب کتاب‌درسی دچار مشکل شوند. به همین جهت، درسنامه‌های ارائه شده، کاملاً مفصّل و همراه با تمرین‌ها و مثال‌های فراوان هستند. بهره‌گیری از نمودارها، جدول‌ها، مثال‌های خارج از کتاب، کلید واژه‌ها، تقسیم‌بندی و دسته‌بندی مباحث و توجه به نکات کنکوری، از جمله شیوه‌هایی هستند که برای فهم بیش‌تر دانش‌آموزان به کار گرفته شده است.

2- سؤالات تشریحی هر درس: نظر به این که در کتاب درسی، اندک سؤالات تشریحی هر درس، ممکن است برای دانش‌آموزان کافی نباشد، از کلیّه‌ی مطالب هر درس، اعم از حفظیات، مطالب مفهومی، مثال‌ها و … سؤالات تشریحی همراه با پاسخ‌های کاملاً تشریحی و کامل، ارائه شده است تا دانش‌آموزان با مطالعه‌ی آن بر تمامی نکات کتاب تسلّط لازم را بیابند.

3- سؤالات تستی هر درس: اصول و مبنای این کتاب بر جامعیّت و همه جانبه بودن نهاده شده است، بنابراین در پایان هر درس، دانش‌آموز می‌تواند میزان تسلّط خود بر درس را به صورت تشریحی و تستی بسنجد. در انتهای درس‌ها، تعداد زیادی سوالات تستی (اعم از دشوار و ساده) از آن مبحث ارائه می‌گردد. بخش گسترده‌ای از تست‌ها، از میان سؤالات کنکورهای سال‌های پیش و هم‌چنین آزمون‌های پیشین کانون فرهنگی آموزش، برگزیده شده‌اند و برای تکمیل این سوالات، از تست‌های تألیفی دبیران بزرگوار مولّف استفاده شده است.

4- سؤالات جامع تستی و تشریحی از هر فصل: براساس روند کتاب درسی، پس از پایان هر فصل، حجم بالایی از سؤالاتی ترکیبی از همه‌ی مباحث یک فصل به صورت تستی و تشریحی آمده است که دانش‌آموز می‌تواند با حل آن‌ها و بررسی پاسخ‌های تشریحی به نقاط ضعف و قوت خود در آن بخش، پی‌برده و خود را محک بزند.

5- آزمون‌هایی مطابق با امتحانات: آزمون‌های تشریحی مطابق با مباحث ترم اول، ترم دوم و کلّ مباحث کتاب، در این اثر گنجانده شده است تا دانش‌آموز با مراجعه به آن‌ها، از میزان آمادگی و تسلّط خود بر مباحث خوانده شده، آگاهی یابد.

در پایان، از زحمات فرهیختگان گرامی، به ویژه مؤلفان بزرگوار و همکاران دلسوز، خانم‌ها فیروزی و نوری‌نیا، که در امر نگارش این اثر ما را یاری نمودند، سپاس فراوان دارم.


منطق

1- داشتن درخت دانش که می‌تواند در یک نگاه شما را با مباحث اصلی درس آشنا نماید.

2- ارائه‌ی اهداف کلی درس به صورت سؤالاتی که دانش‌آموز پس از مطالعه‌ی دقیق درس و پاسخ به انواع سؤالات می‌تواند به آنان پاسخ دهد و میزان یادیگری خود را محک بزند.

3- تمام نکات درس به صورت مجزا و گام به گام در درس‌نامه با حفظ محتوای اصلی کتاب درسی بیان شده است تا آموزش به صورت دقیق صورت پذیرد.

4- بیان مثال‌ها و سؤالات دوگزینه‌ای در درس‌نامه که در فهم مطالب درسی و مهارت در حل تمارین به دانش‌آموز کمک می‌کند.

5- ارائه‌ی یک دوره سؤالات تشریحی 20 نمره‌ای و سؤالات تشریحی کمی‌دشوارتر 10 نمره‌ای در پایان هر درس که دانش‌آموز را برای امتحانات داخلی مدرسه و امتحانات پایانی آماده می‌سازد.

6- سؤالات تستی چهارگزینه‌ای در پایان هر درس قرار داده شده که از سؤالات کنکور، آزمون‌های کانون و سؤالات تألیفی مشابه‌کنکور می‌باشد. لازم به ذکر است که پاسخ به سؤالات تستی و تحلیل آنان خود نوعی آموزش و افزایش مهارت را برای دانش‌آموز به دنبال دارد که می‌توان موجب موفقیت او در  آزمون‌های مختلف و در نهایت ورود به دانشگاه شود.

7- آزمون‌های جامع در پایان نوبت اول و پایان نوبت دوم که موجب افزایش فرآیند آموزش شده و دانش‌آموز را آماده برای موفقیت در آزمون‌های ترم اول و امتحان نهایی می‌کند.


اقتصاد

آیتم‌های موجود در این کتاب به شرح ذیل می‌باشد:

1-  کلیدواژه: کلماتی که بار آموزشی دارند و به یادگیری دانش‌آموز کمک خواهد کرد و مرتبط با همان درس خاص است.

2-  درس‌نامه‌ی کامل و جامع با مثال‌های متنوع: در این بخش سعی شده است تمامی نکاتی که دانش‌آموزان در پاسخ‌گویی سؤالات به آن‌ها نیاز دارند، با به‌کارگیری نکته‌ها و مثال‌های متنوع، پوشش داده شود.

3-  سؤالات تشریحی در هر درس: این سؤالات کاملاً در سطح و تیپ امتحانات مدارس و نهایی طراحی شده است. از ویژگی‌های این بخش کتاب، تنوع سؤال‌های آن است به‌طوری که از سؤال‌های تشریحی با پاسخ بلند، سؤال‌های با پاسخ کوتاه، سؤال‌های جورکردنی، صحیح و غلط، جای خالی و چهارگزینه‌ای استفاده شده است.

4-  سؤالات چهارگزینه‌ای : در این بخش سؤالاتی از آزمون‌های سراسری و یا آزمون‌های قبلی کانون که با اطلاعات کتاب درسی قابل پاسخ‌گویی هستند، آورده شده است. در مواردی که نیاز بود، برای رعایت پوشش مطالب سؤالاتی نیز طراحی شده است.


دانلود یک نمونه فصل رایگان در سایت کتاب


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب