کی روش ولیپی در ازادی

این مربی باتجربه که با تیم ملی ایتالیا قهرمان جام جهانی 2006 شد، سرانجام با فدراسیون فوتبال چین برای هدایت تیم ملی این کشور به توافق رسید.

کی روش ولیپی در ازادی

"، این مربی باتجربه که با تیم ملی ایتالیا قهرمان جام جهانی 2006 شد، سرانجام با فدراسیون فوتبال چین برای هدایت تیم ملی این کشور به توافق رسید. شکست برابر ازبکستان در روز چهارم انتخابی جام جهانی و قعرنشینی در جدول گروه A آسیا باعث شد تا گائو هانگ بو سرمربی این تیم از سمت خود استعفا و کناره گیری کند. برای انتخاب جانشین این مربی چینی ها نام چند مربی طراز اول را در فهرست قرار داد که بعد از دو هفته در نهایت مارچلو لیپی سرمربی کهنه کار ایتالیایی به عنوان گزینه اول انتخاب و مذاکرات به صورت پیشرفته آغاز شد.اما در راه حضور این مربی روی نیمکت رهبری اژدهای سرخ آسیا یک مشکل بزرگ وجود داشت آن هم برمی گشت به امضای پیش قرارداد این مربی با باشگاه گوانگ ژو که از دو ماه قبل نهایی شده بود. مسئولان فدراسیون چین با اطلاع از این موضوع تلاش کردند تا باشگاه مطرح چینی را وادار به فسخ قرارداد با مربی ایتالیایی کنند که در نهایت این اتفاق صبح امروز رخ داد تا لیپی با قراردادی دو ساله به صورت رسمی هدایت چین را در دست بگیرد.لیپی با توجه به قهرمانی با گوانگ ژو در لیگ قهرمانان آسیا از محبوبیت خاصی میان فوتبالدوستان چینی برخوردار است از همین رو رسانه های این کشور از حضور او در راس کادر فنی تیم ملی استقبال کردند و امیدوار هستند تا حداقل به پلی اف انتخابی جام جهانی برسند. به این ترتیب چین رد دور برگشت رد حالی به تهران سفر می کند تا دیدار برگشت را برگزار کند که جنگ کارلوس کی روش با مارچلو لیپی می تواند همه نگاه ها را به خود معطوف کند.دو مربی بزگر دنیا با تفکرات تاکتیکی خاص که توانستند جام جهانی را در رده سنی زیر 20 سال و بزرگسالان بالای سر ببرند. کی روش با پرتغال دوبار این جام را بالای سر برده و لیپی هم ایتالیا را در سال 2006 به قهرمانی جام جهانی در آلمان رساند تا جنگ آنها در ورزشگاه آزادی در تاریخ 8 فروردین ماه 96 جذابیت های خاصی داشته باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب