پردازنده‌های گرافیکی جدید انویدیا برای مراکز داده

این روزها، سیستم‌های زیادی از خودروها و مراکز داده تا یادگیری عمیق یافت می‌شوند که تشنه پردازنده‌های گرافیکی پرقدرت هستند.

پردازنده‌های گرافیکی جدید انویدیا برای مراکز داده

این روزها، سیستم‌های زیادی از خودروها و مراکز داده تا یادگیری عمیق یافت می‌شوند که تشنه پردازنده‌های گرافیکی پرقدرت هستند. شرکت «انویدیا» نیز به همین دلیل دو پردازنده گرافیکی بسیار قدرتمند به نام Tesla P4 و Tesla P40 را رونمایی کرد.

هر دوی این پردازنده‌ها مبتنی بر معماری پاسکال این شرکت هستند و برای سرورها، کامپیوترهای سفارشی‌شده در صنعت خودروسازی، خودران‌ها و البته روبات‌ها طراحی شده‌اند. در چند سال اخیر، پردازنده‌های تسلا انویدیا برای ابررایانه‌ها استفاده می‌شوند، اما مدل‌های جدید به طور خاص برای یادگیری عمیق طراحی شده‌اند.

مدل P40 دارای ۳۸۴۰ هسته CUDA است و یک توان خروجی ۱۲ ترافلاپ به نمایش می‌گذارد. این GPU از ۲۴ گیگابایت حافظه رم نوع GDDR5 بهره می‌برد و مصرف برق ۲۵۰ واتی دارد. مدل P4 نیز مجهز به ۲۵۶۰ هسته پردازشی گرافیکی است و یک توان خروجی ۵.۵ ترافلاپی تحویل می‌دهد. این پردازنده نیز مجهز به هشت گیگابایت حافظه رم GDDR5 مصرف انرژی ۷۵ واتی است. انویدیا این دو پردازنده را در کمترین سطح پردازشی برای مصارف خاص یادگیری عمیق ساخته است تا کسب‌وکارها بتوانند به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنند. انویدیا می‌گوید که پردازنده P40 را در اکتبر و پردازنده P4 را در نوامبر وارد بازار خواهد کرد.

این پردازنده‌ها روی سرورهای شرکت‌هایی مانند دل، HPE، لنوو، Quanta ،Wistron ، Inventec و Inspur استفاده می‌شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب