گوگل درصدد راه اندازی سرویس استریمینگ Unplugged

از آنجا که مدت هاست اخباری در مورد اپل تی وی در فضای مجازی پیچیده است، اکنون وقت آن رسیده که گوگل نیز در این زمینه تلاش‌های خود را انجام دهد.از آنجا که مدت هاست اخباری در مورد اپل تی وی در فضای مجازی پیچیده است، اکنون وقت آن رسیده که گوگل نیز در این زمینه تلاش های خود را انجام دهد. منابع معتبر به وال استریت ژورنال، رویترز و CNBS اعلام کرده اند که گوگل به همکاری با CBS پایان داده تا بتواند کانال های اختصاصی خود را از طریق یک باندل کوچک پخش کند.

ظاهراً قرار است این سرویس با نام Unpluggedدر سال 2017 عرضه شود. با وجود اینکه هنوز مدت زیادی تا راه اندازی سرویس اپل باقی مانده است، اما در این بین تلاش های مشابه بسیاری راه اندازی شده اند. برای مثال می توان به شبکه ماهواره ای Sling Tv، PlayStation Vue و Direct TV در راه عرضه اشاره کرد.

مدیران رسانه ای که نامشان ذکر نشده است و ظاهراً از این جریان خبر دارند می گویند گوگل قصد دارد یک باندل با قیمتی بین 25 تا 40 دلار در ماه عرضه کند که از سرویس های یوتیوب مجزاست؛ هرچند که مدیران این شرکت در حال نظارت روی این پروژه هستند.

همچنین گفته می شود فاکس و دیزنی/ABC نیز در حال مذاکره هستند اما در گزارش وال استریت ژورنال آمده تنها یکی از آنها نظر یوتیوب را برای اضافه کردن داده (مثل اخبار ورزشی) به کانال های در حال پخش یوتیوب جلب خواهد کرد.

شایان ذکر است که مذاکرات بین شرکت های فناوری و صنعت سرگرمی ممکن است سخت باشد و طبق آخرین شایعات اپل، احتمال اینکه این مذاکرات به سمت و سوی کاملاً متفاوتی کشیده شود وجود دارد.
اگر قرار باشد این سرویس در سه ماهه اول سال آینده راه اندازی شود، ممکن است جزییات کامل تر آن در کنفرانس CES ماه ژانویه منتشر شود. این اتفاق می تواند شاعرانه باشد چرا که در CES 2006، مدیر شبکه تلویزیونی CBS، به لری پیج، بنیانگذار و مدیر عامل کنونی شرکت مادر گوگل (آلفابت) پیوست تا همکاری محتوایی خودشان را برای گوگل ویدیو اعلام کند.

منبع :