فست فودها مغز شما را هدف می‌گیرد

ممکن است شما هم بعد از مصرف فست فود احساس بی حوصلگی کنید. این یکی از علایم مصرف زیاد فست فودهاست.

فست فودها مغز شما را هدف می‌گیرد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،محققان کانادایی دریافته اند که حتی فکر کردن درباره غذاهای آماده باعث می شود فرد عجولانه تصمیم بگیرد. یعنی در این شرایط فرد عجولانه و از سر بی حوصلگی ترجیح می دهد غذاهایی که سریع آماده می شود، استفاده کند و این چرخه ادامه پیدا می کند.

به افسردگی مستعد می شوید

افـــــرادی که فست فـــــــود می خورند ۵۱ درصد بیشتر از دیگران دچار افسردگی می شوند. هر چه مصرف همبرگر، پیتزا و سیب زمینی سرخ شده زیاد شود، خطر بروز افسردگی نیز افزایش می یابد. بررسی بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا مصرف فست فود افسردگی ایجاد می کند یا این که افراد افسرده تمایل به خوردن فست فود پیدا می کنند. با این حال مصرف زیاد فست فود با تأثیرگذاری منفی، خطر افسردگی را نیز افزایش می دهد.

تند و زیاد می خورید

آنچه باعث می شود فست فود را سریع بخورید طعم غذا نیست بلکه محیطی است که در آن قرار دارید. در واقع طراحی این رستوران ها به گونه ای است که باعث خوردن سریع می شود، رنگ هایی مانند زرد و قرمز ذهن را تحریک می کند. استفاده از نورهای رنگی و موسیقی بلند نیز باعث تندخوری می شود.

مغز به قند اعتیاد پیدا می کند

مردم تصور می کنند که فست فود سرشار از کالری و چربی است اما خیلی از ما فراموش می کنیم که برخی از غذاها سرشار از قند است. مصرف قند زیاد باعث بیماری قلبی، دیابت و چاقی مفرط می شود. هر چه ماده قندی بیشتری مصرف شود، اشتها به مصرف قند نیز افزایش پیدا می کند.

خرج کردن بدون حساب و کتاب

برخی گمان می کنند مصرف غذاهای آماده یعنی کاهش اتلاف وقت و هزینه.اما خوب است بدانید تحقیقات نشان می دهد خانواده های ساکن در محله هایی که در آن رستوران زیاد است نسبت به خانواده های دیگر پس انداز کمتــــــری دارند.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب