همکاری گوگل و سازمان ملل برای مقابله با تغییرات آب و هوایی

این نرم افزار Open Foris نام دارد و قادر است با استفاده از تصاویر ماهواره ای، تغییرات محیطی و به طور کل محیط زیست را زیر نظر گرفته و این اطلاعات را به منظور برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل در اختیار دانشم

همکاری گوگل و سازمان ملل برای مقابله با تغییرات آب و هوایی

گوگل و سازمان ملل که اخیراً همکاری های گسترده ای را در زمینه های مختلفی همچون مبارزه با ویروس زیکا آغاز کرده اند، قصد دارند تا این بار آستین هایشان را برای مبارزه با یکی دیگر از معضلات کنونی ما انسان ها یعنی تغییرات آب و هوایی بالا بزنند.بر اساس گزارش منتشر شده سازمان ملل، کمپانی گوگل موفق به توسعه نرم افزاری شده است که می تواند برای سازماندهی فرآیندهایی که به منظور پیشگیری از تغییرات آب و هوایی، کنترل قطع درختان جنگلی، مدیریت تولید غذای سالم و مواردی از این قبیل انجام می شود، بسیار مفید و موثر باشد.

 این نرم افزار Open Foris نام دارد و قادر است با استفاده از تصاویر ماهواره ای، تغییرات محیطی و به طور کل محیط زیست را زیر نظر گرفته و این اطلاعات را به منظور برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل در اختیار دانشمندان قرار دهد.به گفته اریک لیندکوئیست، از مدیران سازمان غذا و کشاورزی (فائو)، این نرم افزار می تواند در کمتر از یک هفته، نقشه هایی را تهیه کند که پیش‌تر برای تهیه چنین نقشه هایی، چیزی حدود سه سال زمان نیاز داشتیم. اکنون به جای اتلاف وقت برای تهیه این نقشه ها، می توانیم بر روی این اطلاعات متمرکز شده و به دنبال جواب هایی برای سوال های خود باشیم که قطعاً این فرآیند سریع‌تر انجام خواهد شد.

 وی در طی کنفرانسی که در شهر رم ایتالیا برگزار شد، عنوان کرد که این نرم افزار از مجموعه ای از ابزارهای متن‌بازی تشکیل شده که تمامی گروه ها و تشکل ها از قبیل دولت ها و دانشمندان مراکز تحقیقاتی مختلف می توانند از آن استفاده کنند. با استفاده از این برنامه، محققان می توانند ظرفیت ذخیره سازی کربن در یک منطقه خاص، پوشش جنگلی و یا سایر مناطق زمین را به طور دقیق مشاهده و تجزیه و تحلیل کنند.از دیگر کاربردهای این برنامه که در این روزها نیز مورد استقبال قرار خواهد گرفت، می توان به شناسایی و ارزیابی مناطق مختلف زمین برای تاسیس اردوگاه های پناهندگان بر اساس میزان آب آشامیدنی و غذای موجود در اطراف آن منطقه اشاره کرد.

 

البته هفته گذشته نیز پروژه ای نسبتاً مشابه با Open Foris آغاز شد که در آن از اپلیکیشنی تحت عنوان MapSwipe رونمایی شد. این اپلیکیشن دارندگان اسمارت فون ها را قادر می سازد تا نقشه ای از نقاط دورافتاده کره زمین که در برابر بحران های انسانی آسیب پذیر هستند، تهیه کنند.گوگل اخیراً نیز مراحل آزمایشی قابلیت ‘تغییرات آب و هوایی’ را در نقشه خود آغاز کرده و بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که اطلاعات جمع آوری شده در این مدت، نقش تعیین کننده ای را در توسعه و ساخت نرم افزار Open Foris داشته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب