تولید ربات‌های ریزی که می‌تواند آینده پوشیدنی‌ها را متحول کند

پیشرفت‌های تکنولوژیکی حاصل در صنعت تولید دستگاه‌های پوشیدنی در طی سال‌های اخیر به گونه ای بوده است که امروزه شاهد تولید و عرضه محصولاتی با ابعاد و اندازه کوچک و همچنین، ایجاد مزاحمت کمتری برای کاربران

تولید ربات‌های ریزی که می‌تواند آینده پوشیدنی‌ها را متحول کند

پیشرفت های تکنولوژیکی حاصل در صنعت تولید دستگاه های پوشیدنی در طی سال های اخیر به گونه ای بوده است که امروزه شاهد تولید و عرضه محصولاتی با ابعاد و اندازه کوچک و همچنین، ایجاد مزاحمت کمتری برای کاربران هستیم. نقطه اوج این پیشرفت ها را می توان در محصولاتی همچون ساعت های هوشمند و ردیاب های سلامتی موجود در بازار مشاهده کرد. اما این آخر ماجرا نخواهد بود و به زودی شاهد عرضه دستگاه های پیشرفته تری به بازار خواهیم بود.حال تیمی متشکل از محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دانشگاه استنفورد، موفق به تولید ربات های مینیاتوری تحت عنوان Rovables شدند که از سنسورهای متعددی بهره می برد و می تواند بدون کوچک‌ترین مزاحمتی برای فرد، بر روی لباس وی به حرکت درآید.

 این تیم تحقیقاتی با اشاره به برتری این ربات ها در مقایسه با پوشیدنی های استاتیک و ایستا، عنوان می کند: "این ربات ها در برابر فرد و یا محیط واکنش نشان می دهند و اندازه آن ها کمی بزرگ تر از یک جعبه انگشتر است. در این ربات ها از یک میکروکنترلر، سیستم های ارتباطی بی سیم و یک باتری که می تواند انرژی آن را برای مدت زمان 45 دقیقه کار مداوم تامین کند، استفاده شده است. همچنین، این ربات می تواند به لطف چرخ های مغناطیسی خود، بر روی سطوح لباس به حرکت در آید."به ادعای این گروه، این دستگاه با الگوبرداری از نحوه حرکت موجودات زنده، به معنی واقعی کلمه خودران است. این ربات ها می توانند از خود محافظت کنند به طوری که قادرند خود را به شارژر متصل کرده و یا با حرکت خود، اطلاعات متفاوتی را از سنسورهای خود دریافت کنند.

 در حال حاضر، این ربات ها تنها می توانند به صورت خطی حرکت کنند چرا که هنوز این تیم، موفق به تولید میکروپردازنده ای نشده است که از قدرت و توان کافی برای پردازش الگوریتم های پیچیده به منظور حرکت به صورت سه بعدی برخوردار باشد.و در پایان باید گفت که این ربات ها، فعلاً به صورت یک مدل مفهومی معرفی شده اند و هنوز مشخص نیست که آیا قدم در دنیای واقعی خواهند گذاشت یا خیر.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب