مک بوک پروهای 2016 به پردازنده‌های Kaby Lake مجهز نخواهد بود

با توجه به اینکه شرکت اینتل در حال بازسازی پردازنده‌های Core خود است، پیش بینی شده بود که مک بوک پروهای امسال اپل نیز به پردازنده‌های Kaby Lake اینتل مجهز شوند.

مک بوک پروهای 2016 به پردازنده‌های Kaby Lake مجهز نخواهد بود

با توجه به اینکه شرکت اینتل در حال بازسازی پردازنده های Core خود است، پیش بینی شده بود که مک بوک پروهای امسال اپل نیز به پردازنده های Kaby Lake اینتل مجهز شوند. اگرچه به نظر می رسد در صورتی که بازسازی مک بوک پروهای امسال انجام شده باشند، این احتمال وجود دارد که آخرین پردازنده اینتل در این محصول به کار نرفته باشد.

بر اساس گزارشات اخیر MacRumors، به این دلیل پردازنده های اینتل در مک بوک پروهای امسال جای نخواهند گرفت که این شرکت در ابتدا به ساخت چیپست های کم مصرف 4.5 ولتی سری Y و چیپست های 15 ولتی سری U پرداخته است و این محصولات برای مک بوک پرو ساخته نشده اند. همچنین بر اساس خط مشی قدیمی و همیشگی اینتل، پردازنده های Kaby Lake که بیش از سایر چیپست ها برای مک بوک پرو، iMac و Mac mini مناسب هستند تا پایان سال 2016 عرضه نخواهند شد.

این یعنی اگر هنوز امید دارید که امسال بتوانید یک مک بوک پروی جدید مجهز به آخرین پردازنده اینتل را خریداری کنید، احتمالاً اشتباه برداشت کرده اید و کمی سرخورده خواهید شد. البته این بدان معنی نیست که این لپ تاپ ها توان مناسب و لازم را ندارند اما اگر قصد دارید یک لپ تاپ تهیه کنید که مطمئن باشید تا چند سال آینده به کار خود ادامه خواهد داد، شاید بهتر باشد کمی صبر کنید. البته ما نمی توانیم به طور قطعی روی تاریخی که اپل دوباره به بازسازی مک بوک پروها و تجهیزشان به پردازنده های Kaby Lake دست خواهد زد نظر بدهیم، بنابراین تصمیم به تعویض لپ تاپ عمیقاً به این موضوع بستگی دارد که چقدر به یک لپ تاپ جدید احتیاج دارید.

این احتمال وجود دارد که اپل بازسازی مک بوک پروها را تا زمان تولید پردازنده های Kaby Lake به تعویق بیاندازد اما این فرضیه کمی دور از ذهن است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی زیست شناسی بخش سوم زیست گیاهی پیش دانشگاهی
چهارم تجربی     دبیر : سجاد عبیری