ساخت صدف رباتیک برای کمک به محیط زیست

محققان موفق به توسعه صدف‌های رباتیک شدند که به اندازه‌گیری اثرات تغییرات آب و هوایی کمک می‌کنند.

ساخت صدف رباتیک برای کمک به محیط زیست

محققان موفق به توسعه صدف‌های رباتیک شدند که به اندازه‌گیری اثرات تغییرات آب و هوایی کمک می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، سنسورهای داخلی پنهانی که در این صدف‌ها تعبیه شده توانایی پیگیری تغییرات طولانی مدت در درجه حرارت بدن را دارند. صدفهایی که معمولا در سواحل مختلف دیده می‌شوند،تنها جنبه زیبایی نداشته و می‌توانند کلیدی برای مطالعه تغییرات آب و هوایی باشند.

یک تیم تحقیقاتی داده‌هایی را از صدف‌های رباتیک منتشر کرده که سنسورهای آنها توانسته‌اند در 18 سال گذشته اطلاعاتی را برای نظارت بر آب و هوای سراسر جهان جمع آوری کنند.

آنها با ثبت حرارت بدن صدف‌های واقعی اطرافشان در هر 10 تا 15 دقیقه ، می‌توانند گرمایش جهانی را ردیابی و پیش بینی کنند.

گرمای صدف‌ها به شدت وابسته به درجه حرارت هوا و نور خورشید هستند به طوری که آنها برای اندازه گیری میزان سلامت یک اکوسیستم، قابل اعتمادتر از بسیاری از روش‌های دیگر هستند به نحوی که اگر آنها بیش از حد گرم و داغ باشند بدان معنی است که مشکلی در حال وقوع است.

نتایج به دست آمده از این پژوهش به دولت و دانشمندان کمک می‌کند تا بتوانند در مورد سیاست‌های تغییرات اقلیمی تصمیم گیری کنند.

اما این داده‌ها فقط به موضوع تغییرات اقلیمی محدود نشده و همچنین می‌تواند به جلوگیری از فرسایش اکوسیستم، اسیدی شدن آب و دیگر مشکلاتی که نسبتا قابل درمان هستند، کمک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب