خدمات نسل چهارم تلفن همراه به مصر رسید

دو اپراتور وودافون و اتصالات مصر قراردادی را با دولت این کشور برای راه‌اندازی شبکه نسل چهارم تلفن همراه منعقد کرده‌اند.دو اپراتور وودافون و اتصالات مصر قراردادی را با دولت این کشور برای راه‌اندازی شبکه نسل چهارم تلفن همراه منعقد کرده‌اند.این قرارداد به دو شرکت یاد شده امکان می‌دهد تا خدمات مخابراتی فوق سریع را در اختیار مردم مصر قرار دهند.مصر چهار مجوز ارائه خدمات نسل چهارم تلفن همراه را به منظور اعمال اصلاحات ساختاری در بخش مخابراتی این کشور اعطا می‌کند. هدف دیگر از این کار کسب درآمد و پرکردن خزانه خالی دولت مصر است.

سه اپراتور مخابراتی فعال در مصر شامل اورنج، وودافون و اتصالات تا به حال تمایلی به دریافت مجوز ارائه خدمات نسل چهارم تلفن همراه نداشته‌اند و می‌گویند میزان طیف رادیویی ارائه شده کافی نبوده است. اما سرانجام این مشکل برطرف شده و اورنج با پرداخت ۴۸۴ میلیون دلار در هفته قبل گام اول را برای ارائه خدمات نسل چهارم تلفن همراه برداشت.

چهارمین مجوز خدمات نسل چهارم تلفن همراه مصر هم به Telecom Egypt تنها ارائه‌دهنده خدمات تلفن ثابت در این کشور واگذار شده است. Telecom Egypt به این منظور ۷۹۷ میلیون دلار به دولت پرداخته است. مجموع درآمدهای دولت از محل واگذاری این مجوزها ۲.۲۳ میلیارد دلار بوده است

منبع :