شناسایی کهکشانی مرموز که از "ماده تاریک" تشکیل شده است

این تیم تحقیقاتی با مطالعات و بررسی هایی که روی حرکات ستاره‌های این کهکشان انجام داد متوجه شد که بخش عمده آن از ماده تاریک تشکیل شده است

شناسایی کهکشانی مرموز که از "ماده تاریک" تشکیل شده است

دلیل بزرگ بودن کهکشان ها، صرفأ تعداد ستاره هایی که در آنها وجود دارد نیست. یک گروه تحقیقاتی بین المللی به تازگی کشف کرده که کهکشانی در در خوشه کما و با نام DragonFly 44، تقریبا به طور کامل از ماده تاریک تشکیل شده است.جالب است بدانید که 99.99 درصد از این کهکشان توسط ماده تاریک تشکیل شده و جرم آن نیز تقریبا به اندازه کهکشان ما، یعنی راه شیری است، اما با تعداد بسیار کمتری ستاره.

این تیم تحقیقاتی با مطالعات و بررسی هایی که روی حرکات ستاره های این کهکشان انجام داد متوجه شد که بخش عمده آن از ماده تاریک تشکیل شده است. تعداد ستاره هایی که در این کهکشان با سرعت بالا حرکت می کردند بسیار اندک بود و همین باعث شد که محققین نسبت به آن کنجکاو شوند. این در صورتی است که اگر نیروی جاذبه حاصل از وجود ماده تاریک در این کهکشان وجود نمی داشت، این ستاره ها به سادگی از هم فاصله می گرفتند و با سرعت زیاد به حرکت در می آمدند.

حال جالب است بدانید که این کشف علمی در مقایسه با پاسخ هایی که برای دانشمندان فراهم کرده، تعداد سوال های بسیار بیشتری را هم مقابل آنها قرار داده است. روبرتو آبراهام از اعضای این تیم گفته هنوز نمی دانیم که کهکشانی با این عظمت و مملو از ماده تاریک چگونه شکل می گیرد، چرا که نمونه های پیشین بسیار کوچکتر بوده اند.

این احتمال وجود دارد که شکل گیری ستاره ها و خوشه های بسیار متراکم، سرنخی را در اختیار دانشمندان قرار دهند، اما اطلاع بشر از این ماده و کهکشان عجیب در حال حاضر بیشتر از این نیست.دانشمندان امیدواراند که بتوانند کهکشانی به این شکل را در فاصله کمتری از زمین پیدا کنند و به این ترتیب، امکان مطالعه روی این ماده رازآلود فراهم شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب