اختلاف سرعت فاحش بین مدل‌های 32، 64 و 256 گیگابایتی آیفون 7

در هنگام فکر کردن به تفاوت بین مدل‌های مختلف آیفون 7 با ظرفیت حافظه‌های متفاوت، احتمالاً به این نتیجه خواهید رسید که این تفاوت تنها به میزان ذخیره سازی فایل روی دستگاه محدود می‌شود و نه هیچ چیز دیگر!

اختلاف سرعت فاحش بین مدل‌های 32، 64 و 256 گیگابایتی آیفون 7

در هنگام فکر کردن به تفاوت بین مدل های مختلف آیفون 7 با ظرفیت حافظه های متفاوت، احتمالاً به این نتیجه خواهید رسید که این تفاوت تنها به میزان ذخیره سازی فایل روی دستگاه محدود می شود و نه هیچ چیز دیگر!

به هر حال مدل 32 گیگابایتی مدل پایه آیفون 7 است و دارای ظرفیت قابل قبولی برای ذخیره سازی تصاویر و داده های شخصی ست. متاسفانه به دلیل نحوه عملکرد حافظه فلش NAND، میزان حافظه به سرعت خواندن و نوشتن آن بستگی دارد. در ظرفیت های بالاتر چون چیپست های NAND بیشتری در آنها جای گرفته اند و همه این چیپست به شدت نزدیک بهم قرار دارند، کنترلگر می تواند به حافظه فلش بیشتری دسترسی داشته باشد.

 این امر باعث ایجاد اختلاف سرعت بین درایوهای حافظه فلش بزرگ تر و کوچک ترمی شود که در آیفون های جدید اپل نیز کاملاً مشهود است. در یک برنامه یوتیوب به نام Unbox Therapy YouTube، سرعت خواندن و نوشتن آیفون 7 با حافظه 32 و 256 گیگابایت مقایسه شده است. این مقایسه توسط ابزار بنچمارکی و انتقال زمانبندی شده یک فیلم 1080 پیکسلی به iTunes انجام شده است.

نتیجه این تست نشان می داد که سرعت نوشتن داده در مدل 256 گیگابایتی برابر با 389 مگابایت بر ثانیه و سرعت خواندن آن 851 مگابایت بر ثانیه است. در حالی که سرعت نوشتن در مدل 32 گیگابایتی حدوداً به 42.4 مگابایت بر ثانیه و سرعت خواندن آن به 686 مگابایت بر ثانیه می رسد. تفاوت بین این مدل ها کاملاً ملموس بوده و در مصارف روزانه، مثل انتقال داده بین آیفون و کامپیوتر خودش را نشان می دهد.

 ارسال یک فیلم 4.2 گیگابایتی به مدل 256 گیگابایتی آیفون 7 به مدت 2 دقیقه و 34 ثانیه طول می کشد در حالی که انتقال همین فیلم در مدل 32 گیگابایتی 3 دقیقه و 40 ثانیه خواهد بود. البته تفاوت سرعت مشکلی نیست که نتوان با وجود آن زندگی کرد اما باید پیش از خرید یک آیفون 7 مطلع باشید که بین مدل های مختلف با ظرفیت حافظه متفاوت، اختلاف سرعت وجود دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب