سهولت وبگردی برای نابینایان با خدمات جدید

Braigo محصولی برای ایجاد، پشتیبانی و توسعه اکوسیستم مورد نیاز افراد نابینا و کم بینا است نه یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار صرف.

سهولت وبگردی برای نابینایان با خدمات جدید

Braigo محصولی برای ایجاد، پشتیبانی و توسعه اکوسیستم مورد نیاز افراد نابینا و کم بینا است نه یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار صرف.افزایش دسترسی عمومی به وب از جمله دل‌مشغولی‌های بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری است و شرکت‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک برای این کار به پرتاب پهپاد و ماهواره روی آورده‌اند.

اما این مساله یک جنبه دیگر هم دارد و آن هم طراحی ابزاری برای دسترسی افراد نابینا و کم بینا به فضای مجازی است. چنین افرادی برای مطالعه محتوای اینترنتی دشواری‌های جدی دارند و حالا شرکت Braigo Labs قصد دارد این مشکل را کمتر کند.این شرکت که توسط یک پسر ۱۵ ساله تاسیس شده نسخه بتای خدمات خود را به این منظور این هفته در دسترس علاقمندان قرار می‌دهد تا افراد کم بینا و نابینا بتوانند متون درج شده بر روی تصاویر تحت وب را بخوانند. Braigo Labs در نهایت به دنبال رونمایی از پلتفورم جامعی است که استفاده از وب را برای نابینایان و کم بینایان تا حدمعقولی ممکن کند.

خدمات این شرکت موسوم به Braigo در قالب یک برنامه رایگان تحت وب در اختیار علاقمندان قرار گرفته و از ۵۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند. این برنامه متون موجود در تصاویر را از منابع مختلف استخراج می‌کند تا افراد دارای مشکل بینایی راحت‌تر بتوانند آنها را قرائت کنند.

Shubham Banerjee مدیر شرکت طراح این برنامه می‌گوید این یک گام رو به جلو در مسیری صحیح است. ما Braigo را محصولی برای ایجاد، پشتیبانی و توسعه اکوسیستم مورد نیاز افراد نابینا و کم بینا می‌دانیم و نه یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار صرف.

Shubham Banerjee اولین‌بار دو سال قبل در ۱۳ سالگی با جمع‌آوری پول از شرکت اینتل برای ساخت چاپگر مورد نظرش بر سر زبان‌ها افتاد و بعد از دو سال شرکت خود را برای توسعه فناوری‌هایی که به تمام جهانیان سود برساند تاسیس کرده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب