تولید انبوه چیپست هایی با فناوری 10 نانومتری توسط سامسونگ

سامسونگ اعلام کرد که تولید انبوه چیپست‌های 10 نانومتری را آغاز کرده و اولین شرکتی بوده که در این صنعت به چنین کاری دست زده است.

تولید انبوه چیپست هایی با فناوری 10 نانومتری توسط سامسونگ

سامسونگ اعلام کرد که تولید انبوه چیپست های 10 نانومتری را آغاز کرده و اولین شرکتی بوده که در این صنعت به چنین کاری دست زده است. این شرکت می گوید که در اوایل سال آینده، یک محصول فناوری جدید مجهز به چیپست های 10 نانومتری به بازار خواهد آمد. در ادامه خبر با تک شات همراه باشید.

طبق گزارشی که در اوایل این ماه منتشر شد، سامسونگ در تکاپوی تولید چیپست اسنپدراگون 830 با استفاده از فناوری 10 نانومتری برای کوالکوم بوده است. بر اساس شایعات، این شرکت قصد دارد در تولید این چیپست از یک تکنولوژی جدید به نام (Fan-out Panel Level Package (FoPLP استفاده کند. این تکنولوژی به سامسونگ اجازه خواهد داد که چیپست ها را بدون نیاز به برد مداری چاپی تولید کند و این امر باعث خواهد شد که چیپست ها باریک تر از گذشته باشند.

اگر این شایعات درست باشد، با حذف مشکلاتی که در فرایند 14 نانومتری FinFET بکار رفته در تولید اسنپدراگون 820 وجود داشت، سامسونگ می تواند چیپست اسنپدراگون 830 را با هزینه اولیه پایین تری تولید کند. البته این هزینه پایین شامل یک بار هزینه بروزرسانی ابزارهای مورد نیاز برای تولید این چیپست نخواهد بود. همچنین این چیپست در زمینه مصرف انرژی نیز بهینه سازی شده و کم مصرف تر از نسل های گذشته خواهد شد.
TSMC در اوایل امسال اعلام کرد که قصد دارد چیپست های جدیدش را با فناوری 7 نانومتری تولید کند و این کار را در اوایل سال 2018 آغاز خواهد کرد. انتظار می رود که سامسونگ نیز بعد از TSMC، دنباله روی بعدی این فناوری جدید باشد.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب