تصمیم مایکروسافت به استفاده مفید از هوش مصنوعی

مایکروسافت قصد دارد استفاده‌های مفیدتری از هوش مصنوعی به عمل آورد و با ابداع محصولات پیشرفته به دنبال شکست دادن انسان‌ها در بازی‌های ویدئویی نیستمایکروسافت قصد دارد استفاده‌های مفیدتری از هوش مصنوعی به عمل آورد و با ابداع محصولات پیشرفته به دنبال شکست دادن انسان‌ها در بازی‌های ویدئویی نیست.سال گذشته هوش مصنوعی ساخت گوگل موفق به شکست انسان در جریان یک بازی رایانه‌ای شد. حالا این موضوع دست‌مایه کنایه تازه ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت به گوگل شده است.

وی توضیح داده که مایکروسافت قصد دارد استفاده‌های مفیدتری از هوش مصنوعی به عمل آورد و با ابداع محصولات پیشرفته به دنبال شکست دادن انسان‌ها در بازی‌های ویدئویی نیست.نادلا که ظاهرا به خاطر این دستاوردهای گوگل چندان تحت تاثیر قرار نگرفته در جریان نشستی در آتلانتا گفت: مایکروسافت به جای اجرای بازی‌های ویدئویی با استفاده از هوش مصنوعی می‌خواهد از آن در تمامی برنامه‌ها و نرم‌افزارهایش استفاده کند.

وی افزود: ما به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای شکست دادن انسان‌ها در بازی‌های ویدئویی نیستیم. ما از این فناوری برای توانمندسازی انسان‌ها و ابداع ابزاری استفاده خواهیم کرد که مشکلات افراد را حل کند و به ارتقای اقتصاد و جوامع انسانی کمک کند.نادلا از استفاده گسترده‌تر از هوش مصنوعی در کورتانا دستیار صوتی دیجیتال مایکروسافت در آینده نزدیک هم خبر داد و گفت هوش مصنوعی به بخش‌های مختلف ویندوز ۱۰ که ماهانه ۱۳۳ میلیون کاربر دارد هم اضافه می‌شود.

ارتقای پیشنهادات کلمات در زمان تایپ و کمک به بهبود کیفیت نوشتاری متون از جمله دیگر مزایای استفاده از هوش مصنوعی توسط مایکروسافت خواهد بود.

منبع :