پلتفرم هوش مصنوعی IBM بیماری‌های نادر را شناسایی می‌کند

قرار است پلتفرم هوش مصنوعی شرکت IBM در مرکز بیماری‌های ناشناخته و نادر بیمارستان دانشگاه ماربورگ واقع در آلمان، به منظور حل برخی از مشکلات پزشکی پیچیده، مورد استفاده متخصصان علم پزشکی قرار گیرد

پلتفرم هوش مصنوعی IBM بیماری‌های نادر را شناسایی می‌کند

قرار است پلتفرم هوش مصنوعی شرکت IBM در مرکز بیماری های ناشناخته و نادر بیمارستان دانشگاه ماربورگ واقع در آلمان، به منظور حل برخی از مشکلات پزشکی پیچیده، مورد استفاده متخصصان علم پزشکی قرار گیرد.این پلتفرم که Watson نام دارد، تا کنون شش پرونده پیچیده پزشکی را بررسی و تحلیل کرده است؛ اما هنوز مشخص نیست در چند مورد از آن ها موفق به تشخیص درست بیماری شده است.
بیمارستان ماربورگ از ابتدای کار خود در سال 2013 میلادی تا کنون پذیرای بیش از شش هزار بیمار بوده است. اغلب این بیماران سوابق بلندمدتی دارند و در برخی موارد مورد معاینه بیش از 40 پزشک متخصص قرار گرفته اند که هیچ کدام قادر به تشخیص بیماری آن ها نبوده اند. ارائه خدمات تشخیص طبی به این تعداد بیمار، نیاز به تخصص و نیروی کار عظیم دارد و به همین علت بیمارستان به دنبال استفاده از راهکارها و فناوری های جدید است.
قرار است Watson سوابق پزشکی تمام بیماران را بررسی کند و با استفاده از حجم عظیم اطلاعات پزشکی که در اختیار دارد، مجموعه ای از گزینه های تشخیصی را به ترتیب اولویت در اختیار متخصصان قرار دهد.در حال حاضر بیمارستان پرونده 500 بیمار قبلی خود را در اختیار Watson قرار داده است تا عملکرد آن را در تشخیص بیماری این افراد مورد آزمایش قرار دهد.

علاوه بر این قرار است تا پایان سال جاری میلادی پلتفرم Watson با گروه بیمارستان های خصوصی Rhon-Klinkum AG نیز وارد همکاری شود.استفاده از پلتفرم های هوش مصنوعی در سیستم حفظ سلامت روبه افزایش است و چندی قبل پلتفرم هوش مصنوعی گوگل موسوم به DeepMind در چندین بیمارستان انگلیس مورد استفاده قرار گرفت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب