نوروز 96

دو دلیل اصلی گواردیولا برای شکست مقابل بارسلونا

سرمربی منچسترسیتی اخراج براوو و استفاده نکردن شاگردانش از فرصت‌های گلزنی را دو عامل اصلی شکست سنگین برابر بارسلونا دانست.به گزارش ایسنا و به نقل از آس، منچستر سیتی که برای دیدار با بارسلونا در لیگ قهرمانان به نوکمپ آمده بود شکست تحقیر آمیزی را تجربه کرد و با چهار گل بازی را واگذار کرد تا پپ گواردیولا شب تلخی را برابر شاگردان سابق خود تجربه کند.

سرمربی اسپانیایی منچستر سیتی در نشست خبری بعد از بازی از دلیل اصلی شکست سنگین تیمش سخن به میان آورد. پپ گواردیولا گفت: برابر تیم بزرگ و با شخصیت بارسلونا بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم و این شانس را داشتیم که برابر این تیم گلزنی کنیم. تا قبل از 10 نفره شدن ما همه چیز خوب و یکسان دنبال می شد. فرصت هایی را روی دروازه حریف خلق کردیم و می توانستیم به گل برسیم اما بعد از 10 نفره شدن همه چیز تغییر کرد.

او ادامه داد: در دیدار برابر سلتیک و اورتون هم چنین وضعیتی را تجربه کردیم. این نگران کننده است و باید تغییری در ترکیب تیم به وجود آوریم. فرصت های زیادی را روی دروازه حریف از دست دادیم. به سادگی فرصت های خود را از دست می دهیم. اگر توپ های ما وارد دروازه می شد الان نتیجه دیگری رقم خورده بود.

سرمربی سابق بارسلونا در پایان گفت: درست است که شکست سنگینی را تحمل کردیم اما از عملکرد بازیکنان راضی هستم و براین باور هستم که بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. مالکیت توپ ما خوب بود و در دقایق زیادی از بازی توپ و میدان را در اختیار داشتیم. برای پیروز شدن در یک بازی باید از فرصت های خود به خوبی استفاده کرد. ما نتوانستیم در این دیدار از فرصت هایمان استفاده کنیم و این ضعف باید هر چه زودتر برطرف شود.

منچستر سیتی با شکست در این دیدار چهار امتیازی باقی ماند و در رده دوم جدول رده بندی قرار گرفت تا شرایط برای صعود این تیم سخت شود.

منبع :