این هوش مصنوعی برای یادگیری دیگر نیازی به انسان ندارد!

فناوری هوش مصنوعی گوگل تا بدان حد پیشرفت کرده که برای خودآموزی دیگر نیازی به دریافت اطلاعات از انسان ندارد.

این هوش مصنوعی برای یادگیری دیگر نیازی به انسان ندارد!

فناوری هوش مصنوعی گوگل تا بدان حد پیشرفت کرده که برای خودآموزی دیگر نیازی به دریافت اطلاعات از انسان ندارد. DeepMind از این پس می تواند با پردازش داده‌های قبلی که از انسان دریافت کرده و ترکیب و تجزیه و تحلیل این اطلاعات خود مطالب جدید را بیاموزد و خود را به روز کند.

گوگل مدتی است رایانه‌های دارای هوش مصنوعی موسوم به رایانه‌های دارای اعصاب تشخیص دهنده را ابداع کرده که با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در رایانه‌ها و استفاده از هوش مصنوعی و شبکه عصبی خود قادر به تجزیه و تحلیل و ارائه خروجی نهایی هستند.شبکه عصبی سیستم ابداعی گوگل مانند اعصاب مغز انسان توان یادگیری دارد و حتی می توانند برای ارائه خروجی شرایط و راه‌حل‌های موجود را بررسی کنند و بهترین نتیجه را ارائه دهند. با افزایش داده‌های ذخیره شده در چنین سیستمی یافتن بهترین جواب نیز ساده‌تر خواهد شد.

به عنوان مثال پس از معرفی برخی روابط خانوادگی به این سیستم، سیستم مذکور موفق به شناسایی تمامی ارتباطات خانوادگی دیگر آن مجموعه شد و در آینده هم با سرعت بیشتری به سوالات طرح شده در این زمینه پاسخ گفت.در نمونه ای دیگر اطلاعات مبنایی متروی لندن در اختیار سیستم مذکور قرار گرفت و شبکه عصبی آن موفق به شناسایی تمامی مسیرهای دیگر متروی لندن و کشف ارتباطات آنها با یکدیگر شد.

کارشناسان این موفقیت را تحولی اساسی در زمینه طراحی بسیاری از محصولات الکترونیک مورد استفاده انسان می‌دانند و امیدوارند در آینده از این فناوری برای ساخت ابزار پیشرفته در حوزه رایانه، پزشکی، مهندسی و ... استفاده کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب