چشم انداز ناامیدکننده برای اینتل علیرغم افزایش درآمد

ارزش سهام بزرگترین شرکت تراشه‌ساز جهان یعنی اینتل با کاهش ۵.۳ درصدی به ۳۵.۷۵ دلار به ازای هر سهم رسید.

چشم انداز ناامیدکننده برای اینتل علیرغم افزایش درآمد

ارزش سهام بزرگترین شرکت تراشه‌ساز جهان یعنی اینتل با کاهش ۵.۳ درصدی به ۳۵.۷۵ دلار به ازای هر سهم رسید.اگر چه شرکت اینتل از افزایش درآمد و سود خود در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ خبر داده، اما چشم‌انداز درآمدی آن برای ماه‌های آتی ناامیدکننده است.

افزایش تقاضا برای خرید رایانه‌های شخصی و رشد مشاغل مبتنی بر مراکز داده و کسب‌وکارهای کلود باعث شد تا درآمدی خوب برای اینتل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ رقم بخورد.با این حال ارزش سهام بزرگترین شرکت تراشه‌ساز جهان با کاهش ۵.۳ درصدی در روز گذشته به ۳۵.۷۵ دلار به ازای هر سهم رسید.

اینتل می‌گوید درآمد خود برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ را حدود ۱۵.۷ میلیارد دلار پیش‌بینی کرده است که کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی است و نشان‌دهنده کند شدن میزان استقبال از بازار رایانه‌های شخصی است.

اینتل در ماه گذشته برای اولین بار پیش‌بینی درآمدی خود برای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ را بعد از دو سال افزایش داد. مهم‌ترین تحول درآمدی اینتل مربوط به افزایش ۹.۷ درصدی درآمد آن از محل ارائه خدمات نرم‌افزارهای مبتنی بر کلود و ذخیره داده‌ها بوده است. این رقم در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ به ۴.۵۴ میلیارد دلار افزایش یافته است.

پیش بینی می شود رشد استقبال از خدمات کلود در ماه های آینده هم رشد درآمد در این بخش را برای اینتل به ارمغان آورد. در مقابل با کاهش ۳.۹ درصدی میزان عرضه رایانه‌های شخصی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ و تداوم این روند بازار فروش سخت‌افزار اینتل وضعیت خوبی نخواهد داشت. درآمد خالص اینتل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ به ۳.۳۸ میلیارد دلار افزایش یافته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تابع وارون از ریاضی 2 يازدهم تجربي
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( يازدهم تجربي)
دبیر : حمید علیزاده